Kedimin Diş Etinin Bir Bölümü Siyah Diğer Bölümü Pembe, Diş Etlerinde Hastalık Mı Var

Dilara07

Arkadaşlar, kedimin ağzına baktığımda sağ tarafındaki diş etleri koyu renkte, neredeyse siyah. Sol taraftaki diş etleri ise pembe renkte. Bu diş eti hastalığı mı, yoksa yapısal bir durum mu? Renk farklılığı dışında bir kanlanma, kızarma durumu yok.

Bir de kedimin ağzında genelde yoğun bir koku yok, burnumun dibine esnediğinde hafiften balık kokusunu andırıyor. Ama elimi yaladığında bir koku olmuyor.

Bir de bugün ilk defa şöyle bir durum oldu: elimi ısırmaya çalışıyordu, çok boğuştu ve tısladı. O esnada bir koku salgıladı, aşırı kötü ekşi bir kokuydu ama saniyeler içinde gelip geçti o koku. Bu özellikle salgıladığı bir koku muydu? Yani bu ekşi kokuyu ilk defa tısladığında aldım. Saniyeler içinde geldi geçti.

4 CEVAP

Blackcat34

Benim kediminde damağının bir bölümü koyu :) mühürlü kedi olduklarına dair rivayet var. Sahibine şans getirirmiş :) ne kadar doğru bilemem, mühürlü mühürsüz hepsi bizim şansımız :)

Yaydigi kotu koku poposundan geliyor olabilir benim kedimde de ayni sey oluyor

dis etlerindeki siyahliklar dogustan,cinsten kaynaklaniyor diye biliyorum endiselenmeyin😊agzindan gelen balik kokusu ve elimi yaladiginda tukurugunun kokmamasi durumu bende de var😅

ruthiees

diş eti rengi cinsinden geliyor