Kedimin Tüyleri Çok Seyrekleşti

DoraFiko

Son 1 2 aydır kedimin birince ciddi tüy değişimi var. Tam uzun tüylü bir kedi değildi ama kuyruğu kabarıktı. Şimdi kuyruğunda ki tüylerin yarısından fazlası yok. Çok aşırı bir tüy dökümüde yok hergün düzenli tarıyorum.
Foto ekleyeceğim o görseldeki halinin yarısı bile değil şuan kuyruğu

3 CEVAP

lilymelissa

Merhabalar,
Kediler ilkbahar döneminde kışlık tüylerini, sonbahar döneminde de yazlık tüylerini dökerler. Belki o yüzden seyrekleşmiş olabilir ancak tüy ve deri bakımı için veterinerinize danışarak çinko takviyesi verebilirsiniz. Umarım miniğiniz bir an önce sağlığına kavuşur. :)

Derisini incelediniz mi bugün suzionline ın hikayesinde gördüm uzun tüylü bir kedinin her yeri mantar olmuş farketmemişler. Umarım değildir ama bir ihtimal

DoraFiko

Evet bende gördüm suzide o miniği. Hergün tararken bakıyorum kepeklenme kızarma yada farklı bi durum var mı diye ama yok çok şükür. İştah hareketlilik de çok iyi. Sadece tüyleri gözle görülür azaldı. Belki dediğiniz gibi kışlık tüylerini döküp yazlık tüy çıkarıyordur. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için