Kedim Yarın Kısırlaştırma Ve Pyometra Ameliyatı Olacak

Gastronom

Dişi kedim yarın pyometra ve kısırlaştırma ameliyatı olacak 3 günlük antibiyotik sonucu rahmindeki iltihap kontrol altına alındı. Kedimin kısırlaştırma işleminden sonra ne gibi tedbirler almalıyım ve PYOMETRA ameliyatı olan kedi sahipleri varsa lütfen yardımcı olsun.

13 CEVAP

zin

Kediniz kisirlastirmadan sonra yarasını yalamasın diye çoraptan giysi yapın 1 hafta kadar onu giydirin ben öyle yaptim çok iyi oldu Hiç acilmadi yara

Gastronom

Pyometra ameliyatı nasıl oluyor peki kısıtlaştığında rahmi de alınacak öncesinde ne yapacaklar acaba

Gastronom

Ya heralde anladığım kadarıyla pyometrayla kısırlaştırma aynı sey

konu hakkında ne yazık ki hiçbir bilgim yok fakat sürecin devamını merak ediyorum. bilgilendirir misiniz bizi de? umarım çok sağlıklı ve mutlu bir bebiş olur, her şey sorunsuz geçer ikiniz için de:)

Gastronom

Teşekkür ederiim

Extra

Benim kedim gecen ay bu zamanlar kisirlastirildi. Pyometra baslangici onda da vardi. Ameliyat olurken iltihabi temizlemisler. Ameliyat sonrasinda 5 gun sabah aksam antibiyotik kullandik, su an saglikli hicbir problemi yok. Veteriner tam zamaninda kisirlastirdigimizi soyledi. Aksi takdirde pymetra ilerleyip daha kotu sonuclar dogurabiliyormus.

Gastronom

Ameliyattan önce antibiyotik verildi mi

Yaşı nedir kedinizin acaba. Teşhis koymak için sadece baktılar mı yoksa herhangi bir test yaptılar mı bilgilenmek için soruyorum. Cok mu akıntısı vardı

Gastronom

9 aylık
kızgınlığa 1 ay oldu gireli veteriner elle muayene etti. Akıntısı son zamanlarda çoğalmıştı

Küçükmüş hem de ilkinde olmuş anladim. geçmiş olsun sağlıcakla geçirir umarım operasyonu. Biz değil siz bize yardımcı oldunuz gibi oldu

Gastronom

🤷🏻‍♂️ teşekkür ederim

Gastronom

Kedim ameliyatını oldu sağlık durumu iyi diye aradılar. 2 gün veterinerde kalacakmış