Kedim İçin Çok Korkuyorum

Napim

Kedim topallıyor demiştim. Bacağına ağrı kesici Krem sürdük. 2 saat bekledik. Sonra ellerimi ıslatıp kremli bacağını elimle sıvazladım. Üstünden neredeyse 5 saat geçti. Kedim halen topallıyor. Mama yemiyor. Su içmiyor. Tuvalete gitmiyor. Acıdan kıvranıyor. Yatamıyor. Ağrı kesici olarak ne verebiliriz? İlaç vermeyeceğim kesinlikle

6 CEVAP

veterinere götürün mutlakA 😇😇😇

vete aileniz yüzünden mi götüremiyorsunuz? ikna etmenin bir yolunu bulmak zorundayız, bu bir tercih değil ki yani acil bir durum, her şeyden önce hayvan acı çekiyor yazmışsınız, nasıl izin vermezler?

7/24 acil kliniklerden birini arayıp durumu izah edin, vet hekim ailenizle görüşürse belki kabul ederler, ya da belki hekim direkt evinize gelirse aileniz sorun yaratmaz.

melist35

eklem rahatsızlığı olabilir ırkından ötürü. kalsiyum ve glukozamin desteği vermeniz gerekecek uzun bir süre. ağrı kesici siz veremezsiniz, veteriner iğne yapabilir uygun görürse. en kısa zamanda veterinere gösterin

fatma_nur42

bir an önce röntgeni çekilsin biliyorsunuzdur eklem sıkıntısı olabilir inşallah yoktur ama muayene şart

aileniz belki durumu hafife aldığı için ilgilenmiyor olabilir. dolayısıyla durumun ciddiyetini güzelce anlatmak gerekir. sizin bacağınız kırılsa götürmeyecekler mi? bir kedinin, özellikle yavru bir kedinin ne farkı var ki? diğer arkadaşların yazdığı yorumları gerekirse abartarak anlatın. bacağı kırıldığı için sabahı hiç göremeyen kediler bile varmış diyin, korkutun, belki kıyamazlar

Firuzecik

Yarın sabahtan veterinere götürün. İncitmiştir. Şuan için hareketini engelleyin çok yürümesin. Elinizle kontrol edin diğer ayağından farklı bi kemik yapısı var mı diye. Zaten veteriner anlar. Benim de başıma geldi. Ağrı kesici iğneden 1 gün sonra düzeldi. Merak etmeyin düzelecek.