Kedim İçin Cok Endişeleniyorum

bayterinnaz

Kedimin dün geceden beri 3 kere kakasini kontrol etme sansim oldu üçünde de kan vardı bütün aşıları tam sadece parazit asisi yenilenme zamanı geldi normalde bugün veterinere gidecektik fakat okulum vardı evde de benden başka götürebilecek kimse yoktu yarın götüreceğim ama yarına kadar içim rahat etmeyecek neden böyle olmuş olabilir parazit asisi zamanı geldiği için parazitleri olabilir mi

13 CEVAP

tugbaakalem

Merhaba yakın zamanda buna benzer bir durum yaşadık eğer parazit dökmüyorsa, yediği mama ile ilgili olabileceğini söyledi veterinerimiz endişelenmeyin paraziti varsa aşısı yapıldığında normale dönecektir eğer mama değişikliği yaptıysanız yakın zamanda probiyotik ile durum çözülür yakın zamanda veterinerinize gitmelisiniz

tugbaakalem

Evet ishal ve kan mama degisikliginden olabilir dışkısı su gibi değil zaten korkmayın muhtemelen dediğim gibi yine de içiniz rahat etsin veterinere danışın derim

bayterinnaz

@tugbaakalem tesekkur ederim yardiminiz icin iyi geceler :)

pongul

Felicia olur, daha aşağısını vermeyin.

bayterinnaz

@tugbaakalem evet mama değişikliği yaşadık aslında bir markanın 2 farklı içerikli mamasını aldım tavuklu olanı yedi ve hiç sıkıntı çıkarmadı o mama kızıma ama gurme mamayı ilk denedigimiz de kusma şikayeti yaşamıştık bir süre ara vermiştik şimdi tekrar denedik mamayı değiştirmeliyim belki de

pelnztrk

Ama kakası da ishal yani normal değil böyle kaka yapması. Parazit oldunu sanmam ama mama degisikligi birz mideyi bozmuş sanırım gecmezse veterinere sorun. Gecmis olsun

tugbaakalem

bunladan dolayı olabilir bende dışkıda kan görünce çok endiselenmistim ama bu durumun basit sebepleri de olabilir korkmayın, veterinerinize danışın ben mama değişikliğinden olduğunu düşündüm ilk.. geçmiş olsun :)

Adettendir sormalıyım. Renkli yahut kalitesiz mama kullandınız mı ? bkz : mito mix ?

bayterinnaz

@septisistbaykus evet rahatsız olduğu mamada renkli taneler var kedi bakmaya yeni basladim cok bilgili degildim mama konusunda ama şu an yaşadığım konu sayesinde baya bilgi sahibi oldum felicia ya geçmeyi düşünüyorum önerir misiniz?

bayterinnaz

@pelnztrk sagolun evet öyle görünüyor eski mamasını vermeye basladim yarın veterinere gidecegiz tekrar teşekkürler iyi geceler:)

bayterinnaz

@pongul teşekkürler

pongul

Evde yoğurt varsa 1 tatlı kaşığı yedirin. Rahatlatır içini. Soğuk vermeyin ama azıcık ılısın odada.

bayterinnaz

@pongul var vereyim midesinden gurultu sesleri geliyor su an sanırım gerçekten mamadan dolayı midesi rahatsız