Tüy Dökme Sorunu (Proplan?)

tubatuba12

Yaklaşık bir aydır Proplan somonlu kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyoruz fakat gözlemlerime göre çok fazla tüy dökmeye başladı. Mevsimsel mi yoksa proplanda bunu yaşayan oldu mu? Tüy dökmemesi için (tabii dökecek çok fazla olmamasını söylüyorum.) hangi uygun fiyatlı mamayı önerirsiniz?

10 CEVAP

caglaauzun

proplanda aynısını yaşadık maalesef. bir anda aşırı bir tüy dökümü oldu. bu süreçte mama değiştirin falat muhakkak kullanmıyorsanız düzenli maltta kullanın. çünkü o dönem benim kedimde malta rağmen midede yumaklar olmuştu.

ruthiees

proplan fiyatına daha iyi mamalar var onları deneyebilirsiniz

bozita
naturea
nd

Seymaaacaan

Proplan kitten’da aynı sorunu yaşıyoruz :(

elifemekci

Proplanın içeriğinde buğday mısır ve pirinç var :/ bunlar mamayı doldurmak ve kalorisini artırmak için doldurulmuş gereksiz katkılar. Bu fiyat bandında daha iyi mamalar var. Kısırlaştırılmış olan maması bile hiç iyi bir kilo kontrolü sağlamıyor, proplan yiyen kediler çok tombirik oluyor🥺 bence mamanızı değiştirin. Brit care, bozita, sanabelle, nd, bunlara da bakabilirsiniz 💖

elifemekci

Ben kedime mystic kullanıyorum 3-4 aydır, kardeşim de felicia kullanıyor. Tüy açısından ikimiz de çokk memnunuz uygun fiyatlı olarak bunlar da aklınızda olsun :)

kim_possible

veterinerimiz kedimizin çok tüy döktüğünü bildiği halde söylediğiniz mamayı önerdi, biz de aldık. kime, neye inanacağımı şaşırdım.

caglaauzun

o dönem proplandan sonra kedim kolit oldu. o yüzden biz şu an virbac gastro kullanıyoruz.

melist35

royal canin hair&skin mama tüylere efsane iyi geliyor :)

Mevsim geçişi + mama değişimi sebebi ile olabilir. Ama proplan fiyatına proplandan daha iyi mamalar var.

Bence bir süre daha gözlemleyin. Bu süreçte eldiven ile tüyleri toplayın ve tüp şeklinde multivitamin verin

tubatuba12

Hangi mamaya geçtiniz? Malt kullanıyoruz hazirandan beri beraberiz daha hiç yumak kusmadı