Kedim Kakasını Kumuna Yapmıyor Neden

Nurteent

Kedim kakasını etrafa yapmaya başladı lavaboya çıkıp oraya yapıyor -ishalken oraya yapmıştı bi kere ishalden sonra kumuna geri yapmaya başlamıştı- fakat şimdi tekrar lavaboya çıkıp yaptı ondan sonra da halıya yaptı. Evde düzeni maması kumu tuvaletinin yeri vs hiç değişmedi uzun zamandır sizce neden yardım edin:(

5 CEVAP

Policlal

Kumu pis mi? Az miktarda kum mu var? Çok orta bir alanda mı duruyor?

ruthiees

kum alışkanlığını kaybeden kedileri kuma tekrar yapmasını sağlamak zor olabiliyor diye biliyorum. kum dışında yaptığı yerleri sirkeyle fln silerseniz gelmez bir daha ayrıca kolonya kokusunuda pek sevmiyorlar onu sıkarsanız tekrar gelmeyecektir.

kumuna yapmamasında ki sebebse:
kumu pis ya da kokuyor olabilir ondandır. bazen kedileri sinirlendirdiğimizde her kedi değil ama bazıları özellikle yapabiliyor patilerini kuma sürterseniz anlayabilir

Bazı ruh hastaları kumu beğenmeyip tribe giriyor. Başka yere yapıyor ise alıp kumuna koyun ve oraya yapabileceğini öğretin

Policlal

Koridora değil daha sakin bir yere koyup, elleriyle eşeleyin birde öyle deneyin isterseniz

Nurteent

Kumu pis değil sık sık temizliyorum üzerine de hep yenisini ekliyorum. Koridorda duruyor kumu ama uzun zamandır öyle yani yapıyordu hep:(