Kedimin Kulağında Kızarıklık Var

merhabalar,bugün kedimin kulağında bir kızarıklık fark ettim ve mantar olmasından korkuyorum aranızda benzer bi sorunla karşılaşan var mı ve ne tür bir tedavi uyguladınız önerebileceğiniz bir ilaç var mı acaba?

4 CEVAP

Sanki bir yere çarpmış da kızarmış gibi. Emin olamadım pek. Takipte kalın yayılma/sıçrama gibi şeyler görürseniz veterinere götürürsünüz :)

Ketonmanya

Merhabalar. Mantarda kızarıklıkla birlikte deride hafif bir aşınma da gözlemlemeniz gerekir. Eğer böyle bir durum yoksa basit bir egzama ya da çarpma da olmuş olabilir, hemen panik olup ilaç kullanmayın. Üstte arkadaşın da yazdığı gibi seyrini takip edin, kötüye gittiğini görürseniz hekime götürürsünüz.

Patili günler dilerim. :)

İkaç kullanmayın mantar gibi değil. Kantaron yağı öneririm

Şimdilik sarı kantaron sürdüm bekleyip duruma göre bakacam,umarım yayılmaz, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.