Kristal Falan Olmasın Diye Ne Yapılır

tyguler

Kedime felicia mama kullanıyoruz. Kristal falan olur mu mamadan kaynaklı. Kristal olmaması icin ne yapabiliriz. Yaş mama işe yarar mı kristal olnasin diye. Haftada kaç tane vermek gerekir. Felicia yaş mama icerigi iyi mi

8 CEVAP

Tabiki mamaya göre ve hayvanın vücut tepkisine göre değişir. Acana içeriği hiçbir mamada yoktur misal ama acana yiyip alerji olan kediler var (tahılsız mama) . Nd de de sorun yaşayanlar var.

Ancak ucuz ve kalitesiz mama birçok kedide sorun yaratıyor

starthebudgie

Yapıp yapmayacağına yüzde vermek saçmalık olur.

Bu soruya cevap verirsem beni forumdan atmaları gerekir . Buna cevap ve oran verene dolandırıcılık davası açarım

Ayseenur10

Üst segment orta segmentle alakası yok bence mamanın kediye iyi gelip gelmemesiyle mamayı sindirebilmesiyle alakalı. 3-4 defa yaşadık bu sorunu tedavi maması bittikten sonra kaliteli mamalar kullandık genelde herkesin tavsiye ettiği nd gibi mesela ama bizimkine yaramadı maalesef. O yüzden sadece mama değil genetiği önemli, protein oranının fazla gelip gelmemesi önemli. Önlem amaçlı arada sırada hekime danışarak urinary yaş mama kullanabilirsiniz ama 85 gr 15₺ falan pahalı biraz. 2-3 ayda bir bitkisel ilaçlar oluyor veya gimcat in maltı bu tarz ürünlerle destekleyebilirsiniz hekime danışarak

starthebudgie

İşte bu yüzden tüzde vermek yanlış.Kimi kedide nd kötü etki bırakıyor.Ama mama seçerken bu tarz şikayetler çok olan mamalarında almamak gerek.

Kısır ve güzel bir mama ile beslerseniz kristal olmayacaktır. Felicia orta segment bir mama nazarımda.

tyguler

Yani felicia krisatal yapar mı ihtimal yüzde kaç
Üst segment mama ben de almak isterim ama çok pahalılar.

tyguler

@starthebudgie hayır meseka etrafta felicia kullanıp kedisi kristal sorunu yaşamıs veya yaşamamış olan var mı diye sormak istedim