Kedim Evden Kaçıyor

aigenc

Herkese merhaba, kedim 5 aylık ve bize geleli 1 ay falan oldu. Dış kapıyı açtığımızda çıkmak istiyor hep, bazen çıkıyor ama merdivenlerden yukarıya çıkıp geri eve geliyor. Zamanı geldiğinde kısırlaştıracağım. Evde gayet mutlu, yediği önünde yemediği arkasında. Mutlu olduğuna dair sinyaller veriyor hatta şu an kucağımda uyuyor. Neden kaçmaya çalıştığını anlamıyorum.

Kızgınlığa girmiş olsa belirtiler yok. Pek miyavlayan bir kedi değil. Sessiz ve sakin yapılı. Koku bırakmıyor veya iştahsızlığı yok.

Bugün tekrar kaçıp yukarıya çıkmış. Yukarıda hamile bir kedi var be bayağı iri. Ondan korkup aşağıya inmiş ve bir deliğe saklanmış. Onu oradan almak için neredeyse yarım saat uğraştım.

Bu kaçmalarını nasıl engelleyebilirim?

5 CEVAP

Azra218

Meraktan yapıyorlar benimkide aynı

idunn

Engelleyebilir misiniz tam emin değilim ama bizimki de aynen öyle. Dışarıyı görmedikleri için merak ediyorlar. O yüzden gezdirne tasması alıp gezdirebilirsiniz ancak taktırmamak için kırk takla atıyorlar genelde...

shoto

Meraktandır.Eğer izin vermezseniz iyi olur.Bu şekilde alışkanlık haline gelebilir.

Buketbayraktar

Kısırlaştırmayla ilgisi yok durumun meraktan yapıyorlar biz giriş katta oturuyoruz bazen en üst kata kadar peşinden koşturuyor apartmanda birini görürse Bi ses duyarsa koşarak içeri kaçıyor kapıları ayakkabıları falan kokluyor üst katlarda yani pek engellenir değil :)

aigenc

Kısırlaştırana kadar sabır edeceğim artık :(