Acillll

Canann61

Arkadaşlar kedim iştahsız ben onunla oyun oynadığım sürece oynamıyor bugün hiç yemedi kizginlikta mi bilmiyorum miyavlamiyor kizginliktaysa bile bu kadar iştahsız olması normal mi

17 CEVAP

mihriii

ama oyun da oynuyordu yani halsizliği olmadı hiç o dönemlerde iştahsızlık oluyordu sadece sizinkinin bir sorunu var gibi geliyor bana umarım yoktur ama

Yaş mamanız varsa parmağınızla ağzına biraz boğazına doğru verin bakalım yutacak mı çıkaracak mı. Veterinerimiz öyle demişti bizim de iştahsızlık nedeniyle gitmiştik diş çıkarıyormuş yaş mamayla bu şekilde denemişti yutkunursa iyi bir şey çıkarırsa veterinere götürün tekrar

deniznergis

kızgınlık döneminde olabilir büyük ihtimalle yada stres yapmıştır 3 gün yabancı bir yerde kalınca kendi haline bırakın ,karnına masaj yapın baarsak bölgesine tabagına kaliteli bir yaş mama koyun yavaş yavaş yer belki. en kısa zamanda veterineri degiştirin derim 3 gün kedi orada müşaade altında kalıyor sonra size dönüp belki diş çıkartıyordur diyor :(=

Biraz detay lütfen ? mama değişimi oldu mu ? ne zamandır yemiyor ? en son ne zaman İŞTAHSIZ değildi ?

Bunları söyler misiniz

Kaç yaşında kediniz iştahsızlık normal değil bir problemi var belli ki oyun da oynamıyor diyorsunuz.

mihriii

Kızgınlıkta olsa anlardınız bence ama benim kedimin belirtilerini anlatayım.Sürekli miyavlıyordu,ince ince sesler çıkartıyordu,yerlerde yuvarlanıyordu,sürekli bize sürtünüyordu,biz onu sevince ya da bizi görünce poposunu kaldırıyordu,vajinasından az miktar şeffaf bir sıvı akıyordu.

mihriii

çokk sevecendi bir dr sürekli kendini sevdirşyordu benimki de dişi bu arada

Canann61

Geçen hafta cuma günü aç karnına probiyotik verdim ona çok içtiği için kustu veterinere getirdim onu röntgen çekti ağrı kesici bulantı önleyici iğne yaptı ve 3 gün klinikte kalsın gözlemleyelim devam edecek mi diye yani 3 gün klinikte kaldı bu pazartesi gittim aldım onu o günden beri iştahı yok yemiyor veterineri sonradan aradım dış çıkarıyor olabilir dedi 8 aylık kedim ve kızgınlığa girmiste olabilir dedi ne yapacam şimdi bugünden beri yemedi su içmedi çiş yapmadı kaka yapmadı oyun oynarsam oynuyor dolanıyor sonra tekrar yatağına gidiyor napacagimi bilmiyorum çok mutsuzum

Canann61

Çok üzülüyorum gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum durmadan veterinere alıp gidip strese girsin istemiyorum ama yemekte yemiyor

mihriii

3 gün veterinerde kalması garip geldi bana ya çok strese girmiştir tekrar götürseniz iyi olur genel bir check upa ihtiyacı var gibi geçmiş olsun

mihriii

anladım bizimki diş değiştiriyor da bu belirtiler var

Canann61

Anladım teşekkür ederim hepinize umarım yavruma bir şey olmaz

Canann61

Ebru hanım kediniz kaç aylıkken diş çıkardı benim kedim 8 aylık

6,5 aylıktı çok zor atlattık sürekli elimle yaş mama yedirdim kendi tırtıklayıp bırakıyodu çünkğ. Elimdeyken niyeyse yiyor. Kuru hiç yemedi. Elle Yedirmeyi de deneyebilirsiniz benimkinde işe yaradı

Bazı veterinerler kopya ile mezun oluyor sanırım.