Kuşum Kedime Saldırıyor

drexssi

forpus papağanım var 10 aylık 4 aydır kedimle birlikte aynı evdeler ikisini ayjı anda çıkaramıyoruz kuş uçunca kedim saldırma pozisyonuna geçiyor ama kuşumu bazen kedinin sırtına koyuyorum yanyana koyuyorum kedim alışsın koklasın diye kuşum hemen kedime saldırıyor. dün gözüne saldırdı az kalsın gözünü gagalıyordu zor tuttum
sırtına koydum hemen sırtını ısırdı haliyle kedimde ona pati atmaya çalıştı
4 aydır birlikteler ama alışmıyorlar bir türlü napmam lazım

7 CEVAP

shoto

Doğal hayatya birisi av avcı konumunda.Kuşunuz kendini savunmak istiyor.Eğer yavruluktan aşılmıyorlatsa zorlamayın.Kuşlar hassaslar.Stres yapar ve bu yaşam koşullarını etkiler kuşunuzun.

Son derece normal.

starthebudgie

Evet arkadaş doğru söylemiş.Birisi avcı birisi av.Yavruyken alışıyorlarsa alışıyorlar.Olmazsa zorlamamak gerek.Yine dendiği gibi kuş strese girer ve stres hastalığa yatkınlaştırır bağışıklığı düşürür.Fazla zorlamayın

starthebudgie

Kedinizle kuşunuz beden değiştirdi heralde.Bi yerden uzaylı çıkabilir şaşırmayın 😅

drexssi

kuşum yapısı gereği biraz saldırgan ama kendini savunmaktan ziyade kediyi sevmediği ve gıcık olduğu için yapıyor bu hareketleri. kıskanç bir yapısı var çünkü. mesela eğer onun yanında kediyi seversem kafesten çıkınca bana saldırıyor. birbirlerini sevdirmek istiyorum ama sanırım biraz zor.. kedim saldırmıyor kuşum saldırıyor...

drexssi

hahahah sanırım öyle oldu 😄

drexssi

kedim kuşumu görünce mırlıyor siz düşünün 😂