Akne Yardım!

mishathecat

Kedimin çenesinde çok az akneler vardı, ılık suya batırılmış pamukla temizliyordum, sonra da ıslaklığı başka bir pamukla alıp batikon sürüyordum. En son 2 gün önce temizledim çok artmıştı akneleri, bugün yine baktım sanki hiç temizlememişim gibi akne dolu. Akneler için çözüm öneriniz var mı?

7 CEVAP

shoto

Veteriner ilaç veriyor genelde.İnternetede yazarsanız deneyimleysen kişilerin yazıları var bakabilirsiniz

Haceli

tam bilmiyorum ama aknenin elma sirkeye iyi geldiğini duydum ama siz yinede bi veterinlere danışın

mihriii

yarı yarıya sirkeyle suyu karıştırıp pamuk yardımıyla silebilirsibiz

Policlal

Bizde aynıyız. İki haftadır crystalinle sabah akşam siliyorum ama geçmedi. Elma sirkesi bizde işe yaramadı daha kötü yaptı

Öncelikle geçmiş olsun. Yumuşak bir diş fırçası ile sabah akşam insanlara verilen kloroben ağız gargarası ile yumuşakça fırçalayın. Sirke ev sirkesi ise olabilir diğer kimyasal olanlar işe yaramıyor. Karbonatlı su da olur. Ben gargara ile geçirdim.çenesinde falan vardı kapkara şu anda pembiş. Hatta fırça ile kazıttım acıtmadan çok az hareket ile. Bende bir kedisever den öğrendim. Bayağı işime yararı. Ekstradan yavru kedimizin kakasında uzunca bir kurt çıkmıştı. Bir adet sarımsağı geceden sıkı süte rendeledim ve aç karnına şırınga ile içirdim. 2/3 gün sonra bütün kurtları kustu. İnanılmaz hepsi düğüm düğüm olmuş birbirine. Şaşırmıştım o kadar şey nasıl sığdı içine. Bu da anneannemden.

Etogay

Ağız gargarasını aknede kullanıp memnun kalan çok var denenebilir