Sizce Sorun Olurmu?( Kısır Kediye Normel Mama)

berkeozdede

Arkadşalar Kedim 9 aylık kedime Nd Düşük tahallı kuzu etli yetişkşn kedi maması veriyorum. Sizce herhangi bir sorun oluşumu bu arada kedim dişi. Suyunu falan içiyor. Kedime bu arada zayıf olduğu için kısır mama almak istemedim. Şuan 10 gün oldu Kısır olalı. 3 4 ay bu mamayı kullanmasam herhangi bir sorun olurmu

8 CEVAP

Sselin1

Eger kedinizin kilosu normalse surekli kullanabilrsiniz. Normal mama kisir kedi mamasina gore daha saglikli zaten.

tyguler

Veterinerimiz kısırlaştırılca elimizde az bir şey normal mama vardız o bitince kısır mama kullanın dedi sonradan sorun olabiliyormuş.

syuhel

Kediler kisirlastirildiktan sonra istahlari açılıyor surekli yemek yiyorlar . O yuzdnr kisir mama kilo almasını engeller

cerenruya

Elinizdeki bitince geçin bence

drexssi

eğer kediniz yeni kısırlaştırma işlemi geçirdiyse, başlarda eski mamasıyla kısır mamayı karıstırarak yedirmeyi öneriyorlar. normal mamanın değerleri kısır kedi maması değeerleriyle aynı değil zaten. bir müddet ikisini karıştırıp vermelisiniz. sadece normal mama vücuda fazla değer yükleme yapabilir

ruthiees

sonradan sorun yaratabilir

Milovat

Benim kedim de kısır mamaya gectikten sonra zayıfladı ve biz de su an yetişkin maması kullanıyoruz. Kilosuna gore mama tercihi yapip su alımına dikkat ederseniz büyük sorunlar yaşamazsınız. İstenen kiloya geldiginde de kısır kedi mamasina gecersiniz.

Gulsu06

Bir süre eski mamayı kullanabilirsiniz. Zamanla kısır mamayı karıştırarak da verebilirsiniz. Sonradan kısır mamayı geçin bence. Kilosu yerine gelene kadar en azından.