Köpek Bakmak Okula Etki Edermi

miniyavru

8.sınıfa baslayacagım icin babam icin teog onemlı sızce kopek bakmak notlarıma etki edermi ve 8. Sınıfta sadece 2 saat ayırabilirim dısarıda bakıcam bence bakabılırım ve notlarıma etki etmez ama goruslerınızı beklıyorum

11 CEVAP

Havanese_Siri

bu kişiden kişiye değişebilecek bir şey. ona zaman harcaman gerekiyor, ders çalışmana engel olabilir; hasta olursa, yavrusu olursa vb. durumlarda aklında olması dikkat dağınıklığına sebep olabilir. ben kızının ders notları düştüğü için köpeğini sahiplendiren biliyorum. ama ben etkilenmedim, tabi bu senin etkilenmeyeceğin anlamına gelmiyor, 1 yıl daha bekle, seneye yaz tatilinin başında al. hem daha rahat alışırsınız, hem de seni fazla etkilemez.

cute_catTR

etkileyebilir bence , evde bir köpeğimiz var ve notlarım öncesine göre 2-3 puan olsa bile düşmüştü şimdi anneannemizde kalıyor kaybettiğim notlarımı toparlayacağım. sebebi ise hastalık,doğum vb. şeylerde hep aklına sürekli takılacak ve 2 saat ona yetmeyecek, sürekli aklında o olacak bakıp bakıp sonra bakıyorsun sonradan istememeye başladın hemen sahiplendiriyorsun ama sen o köpeği o kadar beslemişsin artık o seni annesi bilmiş seni annenden ayırsalar ne hissedersen o da aynısı hissediyor işte. 8.sınıf biter yaz tatili başında alırsın :)

Tuunaa

Hatta kafanı dağıtıyor daha az sitres oluyorsun

Tuana_tpl

Asla,motive olmana yardımcı oluyor tabi sen ders yapmayı bırakırsan o ayrı... Onlar bize destek oluyor sıkıntı olmaz bence.

Havanese_Siri

bence liseye başlayana kadar bekleyin ben de 7. sınıfım

miniyavru

Sana etkisi varmı kopeğinin

miniyavru

Baska cevap

cute_catTR

kötü bir amaçla yazmadım sakın yanlış anlamayın :)

Tuunaa

Ben bu sene 8 i bitirdim sayılır hiç sıkıntı olmuyor bence bende sene başında aldım notlarimi etkilemedi ben üstelik 4 saat ayırıyorum ona

Cotontzu_Siri

kimisine kötü etki ediyor kimisine etmiyor ama en iyisi bir sene daha beklemek, etkilerse hem sen hem de o zor durumda kalır

Cotontzu_Siri

bana etki etmedi hiç bir yönde ama ben kızının notları aşırı düştüğü için köpeğini satan gördüm