Dişi Kedide Kızgınlık Süresi

Mika1881

Merhaba arkadaşlar
5.5 aylık dişi kedim var ve 5 gün arayla kızgınlığa girdi ilk kızgınlığı 1 hafta sürdü şuanki 9 gün oldu bu kadar uzun süreli ve sık kızgınlığa girmesi normal mi ?

15 CEVAP

Rgms

Neden bu kadar erken kızgınlığa giriyorlar? Ben mamaların içinde soya görüyorum. Soya, östrojen gibi davranır. Kadınlar için tüketimi tavsiye edilmez. Acaba kedilerde de insanlarda olduğu gibi doğal olmayan içerikler hormonal dengeyi bozup erken ergenliğe mi sokuyor diye düşünüyorum. Günümüzden 20-30 yıl öncesinde 10-15 yaş arası ergenliğe giren kız çocukları son 10 yıldır 6-7 yaşında ergenliğe girmeye başladı.

aigenc

Gayet normal, en kısa zamanda kısırlaştırmalısınız

Mika1881

Biraz daha kilo almasını bekliyorum bide kızgınlığının geçmesini bu gidişle sanki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyo ama hayırlısı ☺️

aigenc

Geçer geçer :D hem Mart ayındayız o yüzden biraz yoğun olabilir

ruthiees

her kedide farklı bir süre oluyor benimkinde 4-5 gün sürdü

Normal valla koca istiyor çünkü adkhjakdhjda. Merak etmeyin geçecek ama

Mika1881

Çok iştahsız şu aralar kuru mama yemiyo ama yaş mamaya hayır demiyo olsa her zaman yer

Yaş mamaya yumuluyorsa iştahsız diyemeyiz bu arada. Siz kısırlaştırmak için klinik arıyordunuz ne oldu ek olarak ? bulabildiniz mi

Fiyatlar uçtu valla :( Ama istanbulda olsanız bizim gibi tamam diyeceğim ora daha ucuz olmalı ya

Oqrenerde06

Sizin ki bayağı erken girmiş kızgınlık dönemıne :) benim kedim 10 aylık oldu yeni yeni girmeye başladı. Rgms e Katılıyorum Bence Mama İçerikleri Erken Kızgınlığa Girmeye Yol Açıyor Olabilir... Sorunuza Gelecek Olursam Normaldir Söylediğiniz Süre Kızgınlık İçin.

Mika1881

İnanın Ankara’da pahalılaştı her şeyiyle:(

Canann61

Kızgınlıkta iştahsızlık yaşadınız mı

Mika1881

Umarım hemen biter ☺️

Mika1881

Bir iki yere daha sordum 850 dediler çok pahalı bana mı öyle geliyo yoksa

milommm

Benim kedim de günün belli belirsiz saatlerinde arada bir gözleri kararıyor, çılgın gibi ordan oraya koşuyor zıplıyor falan, acaba kızgınlığıma girdi bilmiyorum. Sağa sola koku bıraktığını görmedim ama dediğim gibi bazen delirmiş gibi oluyo. :D

Dişi kedi bulup çiftleştirsem mi ne yapsam.