Lütfen Çok Önemli

ruthiees

ben normalde kedimin tırnaklarını kendim kesiyorum ve genelde uykudayken kesiyorum ve birşey yapmıyor şimdide öyle yaptım sonra uyandı ve kalan tırnaklarını keserken istemediğinden bağırdı fln benide çok korkuttu bütün tırnaklarını kestikten sonra bir tırnak daha kaldı onu keserken biraz geriye pembeliklerin olduğu yere kaydırmışım çok az orayı kesmedim ama hafif bastırdım yalnışlıkla bir kanama vs yok ama tırnağının o kısmında biraz deformasyon oldu çok kötü değil uzadıkça geçecek birşey ama yinede birşey olmayacağındzn emin olmak istiyorum başıma böyle birşey hiç gelmedi

4 CEVAP

Bu kadar ciddi korkacağınız bişey olması için sürekli acı çeker gibi bğaırması ve en azından biraz kan olması lazım.

aigenc

Bir şey olmaz kanamadıysa, muhtemelen acıdığı için uyanmıştır. Fakat biraz dikkatli olmalısınız bu konuda zira sinir uçları var ve kanarsa durma ihtimali düşük. Birçok veteriner tırnak kesimini ücretsiz yaptırıyor aslında, sormakta fayda var. Eğer kanarsa vakit kaybetmeden vete gidin

ruthiees

normalde hep kendim kesiyorum düzgünde keserdim ama bu sefer çok patilerini oynattığından zar zor kestim ondan böyle oldu devamı bir acı veya kanama yok o anlıktı

Şu açıdan bakın. Ucuz atlattığınız ve sıkıntı yaşamadığınız bir tecrübe oldu. Bir daha asla böyle bir hata yapmazsınız. Gerekirse 1 saat daha bekler öyle kesersiniz