Kedim Poposunu Temizlemiyor

lightofgod

kedimi sahipleneli 1 ay oldu son 2 haftadır poposunda kaka bırakıyor bacağına bulaştırıyor halıya bulaştırıyor annemi zor bela ikna ettim işte olduğum sürede yapınca zor durumda kalıyorum bu alışkanlığı nasıl kazandırabilirim çok uzun bir süredemi kazanır?

7 CEVAP

Buketbayraktar

Kakası normal katı mı? Yumuşak kaka veya ishal gibi bir durum varsa yaparken bulaşıyordur

ruthiees

yalamıyorsa bir peçeteyi ıslatıp poposuna sürterseniz bir zaman sonra kendisi yalar

Tengu

Evet kakasını yumuşak kıvamlı yapıyorsa bulaşıyor olabilir ayrıca tüyleri uzunsa da bulaşabiliyor popo kısmındaki tüyleri ufaktan kırpmayı deneyin

Sselin1

Kediniz kac aylik.? Yavru kediler yalanma konusunda dogal olarak iyi degiller genelde bunu anneleri yapar. Ve annelerine bakarak ogrenirler. Tabiki icgudusel olarak da yalanmayi biliyorlar. Zamanla kediniz gelistikce kendini daha iyi temzileyecektir. Yavru kedi bakimi biraz zahmetli oluyor biraz buyusun rahatlarsiniz. Kakasini kontrol edin kabiz veya ishal olmasi buna sebep oluyordur. Kedinizin yedigi seyleri gözden gecirin.

asrayildrm

dışkısı yumuşaksa tüylerine yapisiyor olabilir onu ve sebebini öğrenin bence önce .Benim kedimde bazen yapiyordu ben pamuğu ıslatıp sürüyordum o kendi temizliyordu suan hep kendi temizliyor ama bazrn tuvaletten 20-30 dk sonra yapiyor o sürede malesef dışkısı yumuşaksa oturduğu yere bulaşabiliyor.

lightofgod

kakası katı kabız olabilecek kadar değil, ilk deneyimim olduğu için sahiplendiğim kişiye sordum hindistan cevizi yağı sür yalar dedi ama oda poposunda biraz daha geniş alana yayılmasına sebep oldu, ve dün gece itibariyle mamasını nd balıklı ve balkabaklı olarak değiştirmem sebebiyle ishalde oldu kademeli olarak yapmış olsam dahi. patates haşlama ve yoğurt suyu verdim sabah ortalıkta kalıntı yoktu takip edeceğim devam eden sorunum olursa belirtirim ilginiz için teşekkürler

drexssi

benim kedim de ilk sahiplendğimde 3.5 aylıktı ve yaklasik 1 ay poposunu yalamadı. kakası da sert olmasına rağmen hep kalıntı oluyordu poposunda. ben de her tuvaletten çıktığında kafasını poposuna eğerek yalamasını sağladım. eğer kafasını eğemezseniz peçete deydirin veya kuyruğunun popoya yakın kısmına 1 2 damla su damlatın. o zaman kendisi yalıyor. şuan 3 aydır biz bir sıkıntı yaşamıyoruz. artık kendini yalıyor. belki de yeni geldikleri için stres yapıyorlardır