Erkek Kedinin Kızgınlığı Geçer Mi?

Policlal

Erkek kedilerin kızgınlık dönemi sürekli devam ettiği ve ara vermediği için kedi kızgınlıktayken mi kısırlaştırılıyor? Dişi kedi de kızgınlıktan çıkması bekleniyor ama erkekte öyle değil sanırım.

11 CEVAP

Ayseenur10

Evet erkek kedilerde öyle değil kilosu uygunsa ve çok küçük değilse kısırlaştırabilirsiniz

Erkeği kısırlaştırmak çok kolay ve daha az maliyetli

kim_possible

aşıları tam olmadığı için kısırlaştıramıyoruz ve o aşıların tamamlanması yazı buluyor... şu an kendimi çok çaresiz hissediyorum...

kim_possible

yok, gerekmiyor. ameliyat sonrası evde bakacaksanız kuduz ve lösemi şart değil ama görüştüğüm yerde üç gün gözetimde kalıyorlar, o yüzden kuduz ve lösemiyi de şart tutuyorlardı. allah göstermesin ama olası bir enfeksiyonda bağışıklığının güçlü olması açısından parazit ve karma aşıları önemli.

kim_possible

erkek kedinin kızgınlığı geçmiyor mu yani? ne kadar sürüyor kızgınlıktan çıkma süresi, yaz aylarını buluyor mu?

Çıktıklarını görmedim ki :) Kızgınlıktayken kısırlaştırabilirsiniz

Policlal

Heh tamam çıkmıyorlar yani. Kısırlaştıracağım da zamanın gelmesini bekliyorum. Aşıların tamamlanması derken kuduz iç dış parazit ve karma dışında herhangi bir şey gerekmiyor dimi?

shoto

Sokaktada görebilirsiniz.Erkek kediler sürekli bauu bauu diye geziyor koku bırakıyor ve diğer erkek kedilerle kavga ediyorlar.Zamam fark etmiyor onlara.Sadece dişilerde girince bi kovalamaca oluyor.

Buketbayraktar

Kısırlaştırma için lösemi ve kuduzun zorunlu tutulduğunu ilk kez görüyorum. Ama erkek kedi kızgınlıktan çıkmıyor arada artıyor azalıyor ama hep kızgınlıkta kalıyor.

Policlal

Sadece lösemiyi yaptırmadım ve yaptırmayı düşünmüyorum ağır bir aşıyı kaldıramaz, hassas oğlum. İlk defa duyuyuyorum kısırlaştırdıktan sonra 3 gün tutan yer. Gerekli miymiş ki?

kim_possible

kendi denetimlerinde olmaları onlar için önemli sanırım. kuduz ve lösemi aşısının, hatta diğer aşıların şart olmasının sebebi de farklı kedilerle aynı ortamda kalmalarıymış. aynı ortam dediysem, aynı oda içinde farklı kafeslerde sanırım.