Yardımcı Olurmusunuz

kaanpolat

Anket

Orijen six fish
(5 oy)
Orijen Fit trim
(3 oy)
Orijen tundra
(0 oy)
Orijen regional
(1 oy)
Toplam (9 oy)

Kedim kısır ve orijen kullanıyorum yardımcı olurmusunuz cat kitten kullanıyordum kısırlaştırmadan önce almıştım yeni bitti şimdi ne ala bilirim

8 CEVAP

1.8 kg nasıl 3 ay gidiyor ya günde 20 gram mı yiyor kedi

Acana ve orijen tartışmasız en iyi mamalar aslında. Ama hiç tahıl olmaması ve yüksek protein oranı zarar verebiliyor.

Fit trim alabilirsiniz

kaanpolat

Tundra sanırım sindirimi zorlaştırıyor diye biliyorum fazla et içerikli olduğu için

kaanpolat

Orijen doyuruyor o yüzden kullanıyorum 1.8 kg 3 ay gidiyor diğerleri bir ayda bitiyor

shoto

Eğer mamanın kedinize ağor gelmediği ve ileride böbrek sorunu yaratmayacağını düşünüyorsanız numune alın hangisini severse onu yesin.Çoğu ev kedisinin haraket alanı kısıtlı olduğu ve kısır olduğu için bu tarz yüksek etli mamalar ağır geliyor ve ileride böbrek gibi sorum yaratıyor.Sizin kedinizde böyle bir durum olmazsa kullanın ama dediğüm gibi numune alın hangisini severse

Ben de ona şaşırdım 20 gram az değil mi gerçekten ?
Ama belki doyuyordur onunla

fatma_nur42

3 ay bir tık abartı olmuş ama cidden orijen den proplana geçici geçiş yapan biri olarak kedim 35 40 gr ile doyarken şu an 70 80 gr proplan yiyor ve sürekli yemek istiyor doymuyor kalite farkı :)

shoto

Et içeriği yüksek olduğu için doyurucu diyeceğim ama bence nçen az 50 gram yemeli bir kedi günde.20 gram 1 çaybardağı bile değil.