Zayıf Kedi

Sokakta kedi buldum evden kaçmış belli ama çok zayıf 7 AYLIK iri bir kedi haftada 2 defa taş mama onu da kuru mama ile karıştırıp veriyorum 1 veya w kere de ciğer veya tavuk haşlayıp veriyorum sizce doğru mu yapıyorum biraz kilo almaya başladı gibi

4 CEVAP

Renklipati

Doğru yapıyorsunuz tavuk göğsü de haşlayın verin arada,birde neden yaş mama yı sade değilde karıştırıp veriyorsunuz kediler sever yaş mama ayrı yiyebilir

kim_possible

kuru mamayı tek başına yemiyorsa teşvik olsun diye karıştırıyor olabilir. amacınız kediye kilo aldırmaksa proteinle beraber karbonhidratı yani tahılı bir miktar yüksek olan kuru mama tercih edebilirsiniz, yanlış değilsem bu tarz mamalar kedide kilo yapıyor. ama ne kadar sağlıklı olur, orasını bilemem.

shoto

Tahıl sağlıksız kilo alımı yapar siz bu şekilde devam edin ev yapımı yoğurt falanda iyi olur

angorakedi

Haşladığınız etleri çok haşlamayın bence, hayvanlar yumuşak et severler ve mide asitleri 1ph olduğu için bakteriler midelerinde yok olur zaten. Çok haşlanmış ve pişmiş etleri hayvanlar pek tercih etmez aslında, etin içindeki su miktarı da yok olduğundan dehidrasyon oluşur.