Kısırlaştırma,Fikirleriniz Neler?

Renklipati

Merhaba arkadaşlar, aslında fikir alışverişinde bulunmak amaçlı soruyorum.. YouTube de vet programları izliyorum kedi kızgınlık dönemine girmeden kısırlaştırma gerekli deniyor..oysa görüyorum burda ilk kızgınlık yaşayıp sonra kısırlaştırma ya gidiliyor..hangisi doğru fikirleriniz nelerdir
Teşekkürler

10 CEVAP

Buketbayraktar

Dişi de erkekte kızgınlığa girmeden kısırlaştırılabilir. Sadece dişi kedi kızgınlığa girdiyse bitmesini beklemek gerekiyor

Dişi kedi ise kızgınlıkta kısırlaştırmamalı. Kızgınlığa girdikten sonra kısırlaştırmak riski minimize ediyor

tyguler

Benim kedim erkek, dişi kedileri bilmiyorum. Kızgınlığa girmeden kısırlaştırdık.

Kilosu tutuyorsa ve operasyonu ertelemenizi gerektirecek herhangi bir sağlık problemi yoksa 4-6 ay arasında kısırlaştırabilirsiniz. İyi günler dilerim :D

Renklipati

Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için benimde fikrim bu yönde kilosu tutunca ilk isim bu olacak

Renklipati

Yani kilosu uygunsa girmeden kısırlaştırma da bir sorun yok öylemi

Renklipati

Güncel..

Renklipati

Benim kedim dişi,bende hiç girmeden kedim o stresi yaşamadan yaptırmak istiyorum kaç aylıktı sizin yaptırınca

Renklipati

Anladım teşekkürler arkadaşlar en doğrusu girmeden yaptırmak, kilosu idaelse kaç aylık olması gerekiyor 5 yada 6 mı

tyguler

Biz 9 aylıkken kısırlaştırdık. Daha kızgınlığa girmemişti ama sanki 1-2 haftaya girecekti belirtiler başlıyirdu miyavlama falan başlamıstı