Lütfen Yardım Edin. Çok Uzun Yazdığım İçin Kusura Bakmayın :(

venbom

2 gün önce veterinerden kedi sahiplendim ve aldığım zaman kedi kızgınlık dönemine girmiş. İlk defa kedi sahiplendim ve bu konuda çok bilgisizim. İlk gece benim için çok zor geçti çünkü uyurken sürekli ustume ziplayip beni tirmaliyordu bu yuzden baska yerde yatmak zorunda kaldım ve o gece acaba yanlis bi karar mı verdim, geri versem mi acaba diye cok düşündüm.Şuan bile çok hareketli asla yerinde durmuyor nerelere girdigini bazen bulamıyorum bile. Girdigi yerlere çiş veya kaka yapmasından korkuyorum.Zaten anne ve babam kediye pek sıcak bakmıyorlardı. Annem alışamazsa kediyi geri vermek zorundayım. Lütfen bana yardım edin ne yapabilirim

6 CEVAP

aysekrzm

ilk sahiplendiğimde ben de benzer sıkıntılar yaşadım. 6 aylıktı ve ilk defa kedi sahiplendiğim için tecrübesizdim. gece hiç uyutmadı ben de korkuyordum açıkçası üzerime zıpladığında falan. ama şimdi düzenimize alıştı. her gece benimle uyuyor. gece uyumadan önce onu iyice yoruyorum sonra da mışıl mışıl uyuyor.

Merve203

Kediniz eger yavru ise hareketli olmasi normal. Oyun oynatarak enerjisini atmalisiniz. Oyuncak alabilirsiniz ona. Kakasini kumu disina genelde yapmaz eger bir saglik sorunu varsa yapabilir.

Yavru ise normal hareketsiz olsa şüphe edin zaten

venbom

6 aylık sanırım tam olarak bilmiyoruz çünkü anne sütü az aldığı için küçük duruyor biraz

aigenc

Kızgınlık zamanında olduğu için biraz hırçın olması normal, eğer kısırlaştıracaksanız bunlar bitecek ve daha sakin bir kedi olacak. Yavru olduğu için çok hareketli ve yeni geldiği için etrafı keşfetmek istiyor. Olabildiğince oynatıp yorman gerek onu. 7-8 aydan sonra peyderpey hareketliliği azalır muhtemelen

ruthiees

yavruymuş hareketli olması normal oyuncakla fln oynatıp enerjisini atın