Yavru Kediyi Annesinden Nasıl Ayıracağım?

Emirilter

Yaklaşık 2 aylık bir yavru kedi var sokak kedisi. Doğduğu günden beri kontrol ediyoruz annesine yardımcı oluyoruz. Artık büyüdü ve sahiplenmek istiyorum ama annesinden nasıl ayıracağım? Gizli gizli mi göstererek mi almalıyım annesinin üzülmemesi için? Artık dişleri tamamen çıkmış durumda ve her şeyi yiyebiliyor. Ben ayırmasam birkaç haftaya annesi terk edecek. Yardımcı olur musunuz?

5 CEVAP

Yavruların, gelişimlerini ve sosyal becerilerini tamamlayabilmesi adına 3 aylık olmadan önce anneden ayırılmaması gerekiyor. Biraz daha beklemenizi öneririm. İyi günler dilerim :D

Annesi artık onu emzirmemeye başlayacak. Hatta belki sütten bile kesilmiştir. Alınma zamanı geliyor belki de geldi.

Vicdan yapıyorsunuz anlıyorum. ben olsam anneyi ve yavruyu aynı anda eve götürürüm anne nede olsa gitmek isteyecek sonra

Sselin1

Evet en az 2 bucuk aylik olana kadar bekleyin. Anne sutu bagisiklik kazanmasi icin onemli. Daha sonra zaten annesi icin hic sorun olmayacaktir mutlu bile olur :) tekrar hamile kalacak cunku :/

shoto

Anne ne zaman ilgilenmeyi bırakırsa alın.Mesela bırakmaya başladığı zaman yavrularla mamayı paylaşmıyorlar

ferhat05

Sahiplenme süresi 1 aya kadar inebiliyor. Ama bence bu sağlıklı değil. Mümkünse 3 aylık olmasını bekleyin ama 2 ayda yeterli olabilir. Anne ve yavru ilişkisine de bağlı biraz. Mümkünse 3 aylık olsun yine de.