Veteriner Eksik Yapmış Olabilir Mi?

pisicikimm

Bugün kedime iç dış parazit aşısı yapılması için veterinere gittik. Veteriner sadece kedimin ensesine damla yaptı. İğne de vurulması gerekmiyor muydu? Kedimin karnesine her iki aşı için de damga basmış ve Advantage Multi isimli bir ilacın adını yazmış.

8 CEVAP

tyguler

Bize iki tane ense damlası yapılıyor
Profender ve adventage multi

Misisimi

İç parazit için iğne yerine hap olarak vermiş olabilir. Yaş mamanın içine koyup yedirebiliyorlar. Hap verdiğini gördünüz mü?

Advantage Multi dış parazit damlası diye biliyorum.

pisicikimm

Hap vermedi. Dediğiniz gibi onu dış parazit yerine yazmış zaten. İç parazit kısmına farklı bir ilaç yazmış. Aynı zamanda veteriner ile konuşuyorduk da o yüzden belki 2 tane falan damla yapmıştır pek dikkat etmedim. Tabii iç parazit için damla ile yapılan bi aşı varsa.İğne vurmadığından eminim ama.

DoraFiko

Karnesine işlemiştir ilaç adını bakın bi. İç dış birlikte olan damlalar var. Bizde ondan yaptırıyorum broadline adı bizimkinin. Başka markalarında var

Misisimi

Evet damla olarak da var. İsmi yazıyordur iç parazit aşısının da.

pisicikimm

Tamamdır teşekkür ediyorum herkesee. İnsanlık hali sonuçta unutmuş olabilir diye düşünmüştüm. İçim rahatladı hem kızımın sağlığı açısından. 🙏

Bazı damlalar bkz : broadline hem iç hem dış parazit etkilidir. Ki bu ürün çok kaliteli ve etkilidir. İğne yahut hapa gerek kalmaz

pisicikimm

Tamamdır teşekkür ediyorum herkesee. İnsanlık hali sonuçta unutmuş olabilir diye düşünmüştüm. İçim rahatladı hem kızımın sağlığı açısından. 🙏