Kedim Kurdele Yutmuş Olabilir Yardımm

busraelif7

2 saat önce kazağımın askısını kestim kurdele kumaşında olan ince askıları var ya, yere düşmesi ile kedimin kapması bir oldu o anda da kapı çalınca bakmaya gittim, geldim aradım taradım kurdele yok. Yuttuğundan şüphelenerek veterinere götürdüm hemen. Acilen endoskopi ile alınması gerektiğini yoksa çok kötü olacağını söyledi ve 1400 tl istedi. Kurdele ipin boyu yaklaşık 1 karış olduğu için kusturursa masada boğulup ölebilir dedi. Bu ücreti veremeyeceğim için başka bir vet. Götürdüm o ise sindirimi kolaylaştıran mama verdi. Ayrıca şehir dışında çok güvendiğim başka bir veterineri aradım bir de o da duphalac şurup verip gözlemle dedi ama çok tedirginim herkes başka bir şey söylüyor. Kime güveneceğimi şaşırdım gerçekten internete bakıyorum kusturun diyen var ne yapmalıyım sizce kafamı karıştırdılar

27 CEVAP

shoto

Malt miktarını artırabilirsiniz.

shoto

Maltıda fazla artırmayın.Günlük 3 cm yiyorsa 6 cm yesin.Yada 3 gr yiyorsa 6.Herşeyin fazlası zarar.Zaten pakette gerekli durumlarda veterğner tavsiyesi ile miktat 2 katına çıkarılabilir yazar genelde.

busraelif7

Maltı tavsiye edenlere de teşekkür ederim deneyebilirim bunu da

busraelif7

İlaçlı görüntülemede gözükeceğini fakat ilaçla görüntülemeden sonra endoskopi yapamayacağını söyledi o sebeple görüntüleme yapmadığını söyledi. Kullandığı ilaçların sıvı kaybı yaptığını biliyorum fakat diğer veterinerler beklememizi söylediği için kafam karıştı. Ayrıca endoskopi ilk 3 saatte yapabiliriz sadece dediği için o seçeneği eledim sonradan gibi bir şey oldu

Gastronom

Kediniz hakkındaki gelişmelerden haberdar edin lütfen

busraelif7

Gastronom tabiki bilgilendiririm henüz dışkılamadı malesef

Renklipati

En azından dışkı sorunu yok belkide yutmadımı bir köşeye mi sakladı diye düşünüyorum

busraelif7

Guldnz inşallah dediğiniz gibidir 2-3 gün sonra sorunlar ortaya çıkar diye korkuyorum

eceyilmaez

Kedi nasıl oldu acaba

busraelif7

Bugün 2.gün dışkısnı yapıyor fakat dışkıda kurdele yok, onun haricinde iştahı yerinde oyun da oynuyor fakat yine de belirtiler 5 gün sonra bile çıkabilir diyenler olduğu için mutlaka röntgen çektirmeyi düşünüyorum. Sizce bu zamana dek belirti verir miydi

baranertaga

Belki de kurdeleyi yutmamıştır bir köşeye saklamıştır.

busraelif7

baranertaga inşallah dediğiniz gibidir her gün evde arıyorum hala bulamadım, bir de kısa sürede bir köşeye saklaması zor geliyor açıkçası ya