Kedi Tüy Dökümünü Azaltmak İçin Tarak Ve Ek Besin

ferhat05

Kedim mevsimsel geçiş, fizyolojik sebeplerden dolayı -sanırım- tüy döküyor. Boyun ve çene altında bütün bütün çıkıyor. Furminatör yetmiyor.
Tüy dökülmesini azaltacak ek takviyeler ve günlük kullanabileceğim taraklar önerir misiniz?
(Fotoğraftaki boynundan çıktı, böyle dökülüyor.)

12 CEVAP

Eldiven alın. Hem tüyleri tarar hemde tüy toplaması yaparsınız.

O tüy her türlü dökülecek bizim saçlarımızın hergün düzenli dökülmesi gibi

Gogomi

Bizimki de bu aralar çok döküyor hergün önce eldiven sonra tarak ile tarıyorum ama dökülüyor yine de

melist35

royal canin skin hair mama kullanın bu süreçte. ayrıca somon yağı ve multivitamin vermelisiniz

betul18

bence kullanılan mama gerçkten çok büyük bir etken

tyguler

Bence bu tüy dökümü bilmemneleri hiçbir işe yaramıyor. Şayet vir sürü kullandım vmp, biofeline ... hiçbir ise yaramadı

ferhat05

Eldiven var da pek kullanışlı değil bence. Tüyleri ilk geldiği ay hiç dökülmüyordu, 2. aydan sonra bütün üstümüz başımız tüy olmaya başladı. Aşırı derecede çok döküyor; öbek öbek tüy var halılarda, yerlerde.Vet hekimlik bi durum mu bilmiyorum.

Tengu

Balık yağı kullanabilirisiniz tüylerine iyi geliyor ama aynı zamanda iştah açıyor hatırladığım kadarıyla sizinki yemeğe düşkündü zaten
Bunun dışında her gün fırçayla tarayıp üstünde kalan tüyleri toplaması için de eldivenle bi tur daha tararsanız tüyleri etrafa daha az dökülür. Ama eldiven tek başına çöp:/ furminatör değil de fırça tarak alırsanız daha iyi olur kan dolaşımını hızlandırdığı için tüy sağlığına iyi geliyor
Bi de furminatörü haftada bir veya iki haftada bir kullanmanızı tavsiye ederim

tyguler

@kedilernedemekistiyor 6-7 aylıkken bi başladı şu an 14 aylık hâlâ durmadı.

Tüy dökmesin derken hiç dökmesin demiyorum, tüm ev tüy ev olmasın istiyorum bunda da haklıyım bence

ferhat05

Peki günlük kullanıma uygun bir tarak önerir misiniz?

Arkadaşlar soruyla alakasız kusura bakmayın fakat kediniz kaç aylıkken tüy dökmeye başladı ??

Haklısınız. @tyguler sadece ne zaman başladı merak ettim. Sizin kediniz normalin üstünde mi döküyor?

tyguler

@kedilernedemekistiyor
Normalin üstünde olsa başucuna koy. Aşşırı üstünde.
Şöyle izah edeyim. 4 kedisi olan dayımın evinde daha az tüy var. Benim sadece 1 kedim var.