Diş Dökülmesi Hakkında

pisicikimm

Daha önce başlık açmıştım kedim diş dökmeye başladı diye.Sol alttaki köpek dişi düştü ve diğeri de düşmek üzere. Kedim sürekli ağzında bir şey varmış gibi diliyle dişini ittiriyor zaten. Kedimin yeni dişleri ne kadar zaman içerisinde çıkar? Ve bu süreçte kuru mama yemekte zorluk çeker diye tahmin ediyorum. Sizce nasıl beslemeliyim onu?

1 CEVAP

aigenc

Yaş mama vermen daha mantıklı olur, haftada 2-3 kere bir yemek kaşığına oda ısısında ev yapımı yoğurt verebilirsin. Alternatif olarak sade kefir, kemikleri güçlenir ve diş daha sağlıklı olur. Kuru mamayı ıslatarak verebilirsin