Kedimin Tüyleri Çok Kuru

Nd düşük tahıllı tavuklu kullanıyoruz. 1,5 yaşında erkek daha kisirlastirmadik.kedim tüyleri çok kuru biraz sevdim mi ekip de çok kuruyor. Kedi de baya yalıyor tuylerini bu ara.
Kediler de insanlar gibi kış günleri cildi kuruyor sonra kaşınıyor falan mı yoksa mamadan mi yoksa ev ortamında mi bilemedim

4 CEVAP

pongul

Cilt kuruluğu olabiliyor. Mutamin ürünlerine bakabilirsiniz. Somon yağı vb.

Deniz ürünlerinden uzak duruyorum bu ara. Geçenlerde çok hasta oldu. Alerji olduğundan suphelendiler. Somon yağı haricinde ne deniye bilirim?

pongul

Hindistancevizi yağı. Şifadır, hem tüylerine 1 çay kaşığı sürüp tarayın ara ara, hem de günde yarım çay kaşığı yutturun. Cildi nemlendirir kedi ve köpeklerde. Bizdeki gibi.

Sselin1

Biotin cinko takviyesi deneyebilirsiniz. Degisim olmazsa mamayi degistirin bence.