Kedilerde Susam Şeklinde Parazit

NewGirlB

Merhaba benim kendime geçen hafta pire ve parazit için ense damlası yapmıştım Birkaç gündür yattığı sepetinde Susam Şeklinde şeyler olmaya başladı Araştırınca parazit olduğunu öğrendim Bizim ilçede veteriner yok Malum covid var il'e de gitmeye korkuyorum Bu konuda ne yapmam gerekiyor merak ediyorum Yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim

7 CEVAP

Misisimi

Benim kedimde de dış parazit vardı. O yüzden vet dış parazit damlası yaptı. “Ona küçük bir alan yaratın, birkaç güne hepsi dökülecek.” dedi. Parazitler ısırınca damla etkisiyle ölüyor ve dökülüyormuş. Gerçekten de birkaç gün içerisinde tüm parazitleri dökülmüştü.

pongul

Eczane var ise Kontil şurup alın. 3 gün boyunca her gün günde 1 cc şırınga ile içirin. 10 gün sonra tekrar bunu yapın. içeriğinde pyrantel vardır ve birçok parazite etkilidir. Bebek kedilerde de hatta ilk iç parazit tedavisine bazı vetler bu insan şurubu ile başlar.

Şu videodan ek bilgi alabilirsiniz
https://youtu.be/-ynIam3Go3c

Buketbayraktar

Onlar pire muhtemelen öldükleri için dökülüyorlar bir şey yapmanıza gerek yok etkisini bu şekilde gösterir Damla

Misisimi

Bence veterinere sormadan hiçbir şey almayın, kullanmayın. Zaten size damladan dolayı olduğunu söyleyecektir.

pongul

Pardom Ben dışkıda susam şeklinde olan iç parazitlerden gibi anladım. Eğer dökülenler dış par. Pire vb ise kontile gerek yok tabii.
Kontil iç parazit için.

Bu durumda Elma sirkesi ile sadece gövdesini tarasanız yeter.

Susam gibi dedikleriniz sanıyorum tenya. İnatçı bir iç parazittir. Damlayla geçmez veterinere gitmelisiniz

NewGirlB

Siyah renk olsaydı pire derdim fakat bunlar sarı sarı İlk 2 gün içerisinde olan pideleri ölüp dökülmüştü Bunları sonradan farkettim Tavsiyeleriniz için teşekkürler