Kedimin Hapşırık Atakları

aigenc

Herkese merhaba, kedim yaklaşık 20 gündür her gün en az bir atak şeklinde art arda 15-16 kere hapşırıyor. İki ayrı veterinere videosunu attım ve antibiyotik ile geçeceğini söylediler. Hapşırması dışında hiçbir şeyi yok gayet hareketli ve iştahlı bir kedi. Sadece antibiyotik ile geçer mi? Bu normal mi?

5 CEVAP

Anonymus386040

Bu benim kedimde de oluyordu. Veterinere kontrole falan götürdüm hiçbir şey çıkmadı, gayet sağlıklıydı. Bir süre kedimi gözlemleyince ne olduğunu anladım. Kedim kendini yalarken burnuna tüy kaçırıyordu, o da onu hapşırtıyordu. Kesin bir şey diyemem ama benimle aynı şeyi yaşıyor olabilirsiniz

Ahmetemind

Kediler hapşırdığı zaman genelde bu şekilde hapşırıyorlar zaten. Hapşırmaları reflekse dayalı olduğundan bu şekilde tekrarlanabiliyor bazen. Hapşırmasının nedeni ise genelde basit sebepler oluyor. Veteriner hekiminizin dediği gibi antibiyotik faydalı olacaktır muhtemelen

bs4534

Benim kedim de ufak ufak hapşırıklarla başladi sonra burun akintisi , sümük olmaya basladi dr goturduk antibiyotik yaptilar ve dr bize antibiyotik verdi

Oqrenerde06

Bizde de aynı sorun oldu üşütmüş evde parkeye falan yatıyordu ev sıcak normal de benim kızımın sesi falan da gitmişti sesi çok kötü çıkıyordu miyavlarken 3 gün antibiyotik yaptırdık vitamin takviyesi aldık suyunu falan ılık verdim çok şükür geçti. Tonsillit demişlerdi bize.

aigenc

Alerji olabileceğini söylediler bakacağım artık teşekkür ederim