Kedim İçin ...

Panky55

Merhaba .Öncelikle kedim 6 aylık . Kuru mama yiyor . Yaş mamayı kuru mama ile karıştırırsak yiyor. Kedime haşlanmış yumurta verirsek yer mi ? Ya da bildiğiniz başka kediler için tarif vb bildiğiniz şeyleri benimle paylaşırsanız sevinirim :)

6 CEVAP

yasement

Yer. Tuzlu olmayan peynirle omlet seklinde de yer. Et, tavuk, balik, hindi, ciger bunlari haslanmis ya da izgara seklinde verebilirsin sebzeler ve bulgur, pirinc veya kinoa ile birlikte haslayabilirsin ozellikle kabak ve havuc cok faydali kedilere. Buna dovulmus keten tohumu, ev yogurdu, ekmek mayasi bira mayasi ekleyebilirsin. Direkt et verilmemeli en azindan sebzeyle verilmeli bence. Ev yogurdunu sade de verebilirsin, denemedim ama kefir de verenler var. Kendim sevmedigim icin vermiyorum kedime de :)

Reyyanhan

Benim büyük kız da kefire bayılır . Kefir çok faydalı bence sende icmelisin :)

yasement

Bi ara cok icmek zorunda kaldim antibiyotik kullanmistim yan etki yapmisti hala tadi damagimda :D

Reyyanhan

İç ama ya okadar da kötü değil. Sanki ayranla içki karistirmissin gibi . Ve uzunca süre içinde beklemiş gibi tadı :)

Star_1263

haşlanmış yumurta verebilirsiniz benim kedim haşlanmış yumurtaya bayılıyor. ayreten sokaktaki kedilerede haslayip kaplarına koyuyorum onlarda bayilarak yiyorlar. bizim kız yaş mamayı ağzına bile sürmüyor neden bilmiyorum o yuzden ödül olarak haftada 1 2 kez haşlanmış yumurtanın sarısının yarısını veriyoruz. salam da verebilirsiniz pişmiş olarak öneriliyor ama kedim pişmiş sevmiyor o yüzden 1 ayda 3 4 kez veriyorum parazit aşılarını düzenli yaptırdığımız için şimdilik sıkıntı yok

Star_1263

yoğurt ve kefir de verebilirsiniz