15 Kg Kuru Mama Saklaması Zor Mu?

sedaclk93

veterinerimiz 1 kg mama veriyor ama pahalıya geliyor. internette 15 kg çok daha ucuz . ama veteriner öyle saklaması zor bozulabilir dedi. ben ordan 1 kg 25 tlye alırken nette 15 kg 200 tl. kullandığım mama pek bilindik değil sanırım. bütçem biraz kısıtlı.

6 CEVAP

Meloi

Evet, 15 kiloluk mamayı her açışınızda kokusu gider ve bayatlar,kedide yemek istemez yani daha pahalıya gelmiş olur.Bence bir kediniz varsa en fazla 3 kg lık alın

Nadenge

Bütçeniz kısıtlıysa 15 kg olanı alın. Mantıklı olan da cebinizi düşünmeniz zaten. Aldığınız mamayı 2 kg’lik kapaklı bir kaba boşaltın ve paketteki mamanın ağzını sıkıca bağlayın/ bantlayın. Kaptaki mama bittikçe poşetten aktarırsınız, böylelikle paketi en fazla 7-8 defa açmış olursunuz. Hem kaptaki mamayı hem de paketteki mamayı güneş görmeyecek serin bir yerde muhafaza edin. Kolay kolay bir şey olmaz. Birçok kişi böyle yapıyor emin olun.

Meloi

Evet, 15 kiloluk mamayı her açışınızda kokusu gider ve bayatlar,kedide yemek istemez yani daha pahalıya gelmiş olur.Bence bir kediniz varsa en fazla 3 kg lık alın

pisicikimm

15 kg mamayı saklaması zor olur bence de. Hele ki bahar aylarına giriş yapmışken,havalar yavaştan ısınırken 15 kiloluk bir mamayı muhafaza etmesi daha zor olur. Kokar ve bayatlar.

golsahyildirim

Saklama kapları iş görür, özellikle büyük cam kavanozlar çok daha iyi olur. Ben de yetişkin kedi mamasına geçiş yaparken büyük cam kavanozlarda tutmayı planlıyorum.👍🏻

Saklama kabı alsanıza ?