Happy Cat Mama?

Elifsu17

Merhaba herkese, 8 aylık tekir kedim çok çok seçici, nd acana orijen proplan royal canin ne deseniz denedik ve hiçbirini beğenmedi, yemedi. En son happy cat in tester ını aldık ve bayıldı, ben de büyük paketini almaya karar verdim. Siz kullandınız mı? İyi bir mama mıdır?

7 CEVAP

tyguler

En iyi mama yediği mama da diyemeyiz şimdi yanlış bilgi olmadın mesela benim.kedim whiskas a bayılıyor iyi mi yani whiskas.
Tabi sizin için demiyorum belki bazı kişiler yanlış anlarsa diye söylemek istedim

kim_possible

tahılsız yiyemiyorsa yine nd'nin ancestral grain serisi var. içinde yulaf ve kılçıksız buğday barındırıyor, sağlıklı tahıllar bunlar.

tyguler

İçerik Kitten Tavuklu:

•Kümes Hayvanları Proteini (% 31)
•Mısır Unu
•Kümes Hayvanları Yağı
•Et Unu
•Pirinç Unu
•Patates Gevreği
•Somon Unu (% 4)
•Lignoselüloz
•Pancar Posası (Şekeri Alınmış)
•Potasyum Klorür
•Maya
•Kurutulmuş Bütün Yumurta
•Sodyum Klorür
•Elma Posası (% 0.4)
•Deniz Yosunu (% 0.2)
•Keten Tohumu (% 0.2)
•Yucca Schidigera (% 0.04)
•Hindiba Kökü Özü (% 0.04)
•Maya (Özü)
•Süt Devedikeni
•Enginar
•Karahindiba
•Zencefil
•Huş Ağacı Yaprakları
•Isırgan Otu
•Papatya
•Kişniş
•Biberiye
•Adaçayı
•Meyan Kökü
•Kekik (Toplam Kurutulmuş •Bitki:% 0.18)

İçerik fena değil. Kümes hayvanları proteinini nereden elde ettikleri önemli bizim için.
Yani kemikten deriden falan mı yoksa gerçek etten mi elde ediliyor bu çok önemli.
Etten elde edilmiyorsa zaten alınmaz.
Gerçek etten elde edildiği varsayarsak;
Kümes hayvanları yağı var, iyi mi bunu bilmiyorum.
Mısır var, bu kötü
Et unu var, eh
Pirinç unu var, iyi değil çünkü mısır da var içerisinde
Patates gevreği var, pek iyi deģil
Tuz var, o hemen hemen her mamada olduğu için kötüleyemem
Pancar posası var, şekeri alınmış, bence gerekli değil ama nd de de var.

Geri kalan şeyler güzel görünüyor, eksi olanlar bunlar.

nostras

Fena değil, kanatlılardan elde ettiklerini düşünüyorum.

_zeynep07

Benim kedimde aynı şekilde çok sevdi.İyi bir marka olduğunu düşünüyorum

Elifsu17

Bence en iyi mama kedinin yediği mamadır çünkü dediğim gibi en üst segment mamaları dahi yemedi :( Tahılsız mamalar ağır geliyor sanırım kendisine, patates pirinç seviyor galiba :D mamaların içeriğinde az da olsa tahıl olması gerektiğini düşünüyorum, teşekkür ederim cevaplarınız için.

Elifsu17

Nd nin serisine bir bakayım teşekkür ederim :) evet tabii içeriği çok önemli, whiskas çöp gibi hiç kıyaslanmaz bile