Sizce Bu Beslenme Şekli Sağlıklı Mı

tyguler

Anket

Sağlıkli
(15 oy)
Müthiş sağlıkli
(0 oy)
Sağlıksız
(4 oy)
Hiç sağlıklı deģil, ileride hasta olur
(6 oy)
Toplam (25 oy)

Kedime felicia kısır somonlu kullanıyorum. Maalesef içinde gerçek et yok :((
Ama yine felicia nın yaş mamalarını kullansam haftada 2 adet konserve olacak şekilde, sağlıkli olur mu bunu uzun süreli yapmayı planlıyorum

8 CEVAP

Anonymus386040

Zaten haftada 1 ya da 2 kez yaş mama vermeniz gerekiyor. En iyi kuru mamayı alsanız dahi fark etmez, yaş mama kedilerin bir ihtiyacıdır.

Onun haricinde evde yapıldıkça tavuk, ciğer gibi et ürünleri verebilirsiniz. Bir de 2-3 günde 1 cm kadar malt macun verirseniz bu iş tamamdır.

tyguler

Teşekkürler zaten evde yapıldıkça veriyorum.
Malt olarak da gimcat anti hairball tabs aldım

Anonymus386040

Eğer o gimcat'in malt tabletini sevmezse mamasına koyabilirsiniz. Benimkisi farkında olmadan tableti de yiyor :D

blue_hpood

eğer maddi durumunuz yeterliyse sürekli kaliteli bir yaş mamayla beslemenizi tavsiye ederim, kuru mamalar aburcubur benzeri bir şeydir. fakat durumunuz el verişli değilse evde kendiniz yapabilirsiniz, hem de en sağlıklısı olur:)

shoto

Dendiği gibi acaba yada nd de kullansanız haftada en az 3 kez yaş mama vermelisiniz.Yaş mamalarda nem oranı 80 ve üzereyken kuru mamalarda en fazla 10.Eğer bütçeniz feliciaysa verebilirsiniz ama bol bol yaş mama vermeyi unutmayın.Maltta şart tabi

tyguler

Dilangunduz teşekkürlerr.

tyguler

Dilangunduz teşekkürlerr.

tyguler

Herkese çok teşekkürler,
Haftada 2-3 kere yaş mama vermeye çalışacağım. Malt tabiki şart.

Peki multivitamin takviyesi yapmalı mıyım mesela gimcat multi tabs haftada 2-3 kere vermeli miyim felicia da pek vitamin yok.