Aşırı Tüy Dökümü

Gogomi

Arkadaşlar kedimde aşırı tüy dökümü başladı heryerde çok fazla tüy var hergün tarıyorum ama nafile azalmıyor ,kızgınlıktan yeni çıktı ondan olabilir mi birde acaba mevsimsel geçişten dolayı mı maması royal ve pro plan veriyorum ama ağırlık pro plan yardımcı olursanız sevinirimmm🌸

9 CEVAP

tyguler

Royal canine para vermeyin kedinize de vermeyin.

Tüy dökümü de bizde de yaşanan bir sorun bir türlü çözüm bulamadık :(

Gogomi

Mama olarak ne vereceğim :( felica nasıl

tyguler

Felicia ben kullanıyorum. Bence fena değil. Yaş mama+evde yapılan etler de verilirse bence yeterli olur

Gogomi

Evde veriyorum sürekli tavuk tavuk suyu et balık

blue_hpood

durumunuz sürekli yaş mama ile beslemeye müsait değilse bence mamayı evde kendiniz hazırlayın:)

Gogomi

Müsait ama genel olarak ben zaten tavuk ve et veriyorum kedime :) mama olarak da Instinct Original düşünüyorum ama şöyle bir durum var büyük ihtimalle ay sonuna kadar kısırlaştırmayı düşünüyorum o yüzden veteriner kısır mama mı verir yoksa kitten mamaya devam mı ederiz merak ediyorum açıkcası o yüzden 2/3 kavonoz daha pro plan var o bitene kadar beklicem :(

blue_hpood

genel olarak tavuk ve et ile besliyorsanız çok güzel:) veterineriniz önerisiyle mamayı değiştirmeyi ya da devam etmeyi düşünebilirsiniz. bu arada çok tatlı bir kedi:))

Gogomi

Çok teşekkür ederim ☺️ maalesef veterinerim aşırı ilgisiz olduğu için değiştiriyorum bu ay onu da :( tüyleri sertleşti minik kızımın :( pro plan yaramadı hiç royaldenbir sorun yaşamamıştım

Bizim de 3 kedi var havada uçuyor. Nd kullanıyoruz. Ben biotin kapsül aldım biraz daha azaldı. Mevsim gecişi bence bir de kızışma sırasında zaten çok normal.