Kedim Mama Yemiyor

Gmzzze

Merhaba
8 aylık kedim üç gündür çok iştahsız hergün bi mama kabını bitiriyordu üç günde bir mama kabını zor bitirdi mamasını severek yiyordu ama üç gündür iştahsız mama harici başka bişey de yemiyor yaş mama da verdim yemedi veterinere sordum arada olur dedi ne yapabilirim bilmiyorum iştahını nasıl açabilirim yardımcı olabilirmisiniz

12 CEVAP

Birkaç sorum var.

Hareketliliği nasıl ?
Vücut ısısı nasıl?
Diş etinde kızarıklık , gözde akıntı , hırlama ve burnunda tıkanıklık var mı ?
Hep evde miydi ? arada dışarı çıkar mı ?

Gmzzze

Hareketliliği eskiye göre azaldı ama yine evin içinde dolandığımda peşimde yanıma gelip ısırıp oynuyo ama evin içinde koşturmuyor
Vücut ısısını kontrol ettim her zamanki gibi farklılık yok
Hırlama tıkanıklıkta yok solunumu da normal
Dışarı hiç çıkmadı doğduğundan beri

Gmzzze

..?

deniznergis

kısırlaştırdınızmı peki

Gmzzze

3 ay oldu kısırlaştıralı sağlık problemlerinden dolayı

Canann61

Mamasını değiştirin mamadan sıkıldı muhtemelen benim kedimde 1 haftadır klinikte sorun bulunmaya çalışıyordu meğerse mamadan sıkılmış biraz geç fark ettik ama şuan yiyor

Gmzzze

Başka mamada aldım şuan nd kısırlaştırılmış tavuklu yiyor proplan aldım onu da yemedi yaş mama verdim en sevdiği onuda yemedi bi de evden ayrıldığım zaman ne yemek yiyor ne su içiyor bu huyundanda vazgeçiremiyorum bir gün yalnız bıraktım geldim ne mamasını yedi ne suyunu içti ben geldim hemen yemeye başladı gün içinde gittiğimdede aynısını yapıyor bugün elimle yedirmeye çalıştım avcuma aldım avcumdan yedirdim çok şükür biraz

BademSeker

Dışkıda renk değişikliği veya ishal var mı? Su içiyor mu?

Canann61

Benim kedimde yaklaşık 2 hafta böyle oldu veterinerlerde kaldık yemiyor su icmiyordu hatta kusuyordu klinikte bıraktım onu 6 gün orda zorla da olsa vitaminler takviyeler iğneler yaptılar toparladı şimdi ise Hills id mama yiyor mamasindan sıkılmış sanırsam bu mama kusmasi geçsin diyeydi bakalım devamı ne olur

Canann61

Zorlada olsa su icirin siringayla doktor zorla içirdi kedime kendi basina bırakmayın dış çıkarma döneminde olabilir dış etleeine bakın yara vs ağzında olabilir

Canann61

Kedilerin uzun süre yememesi ciddi sorunları doğuruyor karaciğer yaglaniyor ve iflas ediyor dikkat edin geç olmadan veterinere getirin altında yatan başka nedenler olabilir

Gmzzze

Veterinerine götürdüm olayları anlattım bazen böyle durumlar olabilir dedi şuan cok olmasada az yiyor elime alıp mamasını yediriyorum suyuda zorla içiriyorum dışkısında anormal bi durum yok özellikle inceliyorum 8 ayı bitti dişlerini değiştirdi dişlerine baktım herhangi bi kızarıklık çürük ve ağız kokusu yok daha öncede idrar yapamama problemi vardı ve kedimi ne zaman veterinere götürsem hemen antibiyotik iğneye başlıyorlar fazlasının zararlı olduğuna inanıyorum götürdüm arada olur biraz ac kalsın yer diyo bu evde olmadığımda yememe problemi küçüklüğünden beri var bana biraz fazla düşkün bi yere gittiğimde hiç yemeden içmeden kapı önünde saatlerce beni bekliyor artık bi yere gitmiyorum ama bazen mecburen gitmek zorunda kalıyorum bu durum beni endişelendiriyor zaten eve kimseyi istemiyor insanlara saldırıyor tıslıyor eşim bile eve geldiğinde mutsuz oluyor ne yapıcam bilmiyorum başka veterinerle de konuştum o da strese girmiştir diyo tahlil istiyorum dedim neyi var yapmıyorlar anlam veremiyorum