Kedim Çok Tüy Döküyor Engellemek İçin Ne Kullanabilirim Acaba

Siyah-beyaz

Kedim çok tüy döküyor

14 CEVAP

Siyah-beyaz

Eldiven var tariyorum onunla ama hiç hoşlanmıyor maması da purina friskies kullanıyorum ama bu ay değiştireceğim yeni bir mama sipariş verdim birde Multi vitamin aldım bakalım inşallah faydasını görürüm

Siyah-beyaz

Bütçem bu mamayıda purina diye almıştım ama bu ay değiştirdim mamayı yeni bir mama gelecek bakalım o nasıl bir durum yaratacak 😊

Hangi mamayı kullanıyorsunuz ? Tarama eldiveni alabilir , multi vitamin verebilirsiniz. İyi mama ve dediklerim ile minimuma iner ama tüy dökümü hep olacaktır

tyguler

Mamadan dolayı olabilir friskies kötü bir mama. Bütçeniz nd ye falan uygun değilse felicia öneririm.

tyguler

Şimdi hangi mamayı aldınız

blue_hpood

öncelikle kaliteli mama, mümkünse yaş mama. alamıyorsanız evde yapmanızı tavsiye ederim. ek vitamin de kullanabilirsiniz:)

Siyah-beyaz

Şuanda pro choice sipariş verdim birde vet's plus taurinli Multi vitamin aldım .Tavuklu mamalar çok tüy döküyor demişlerdi kuzu ettli mama gelecek şimdi inşallah faydasını görürüm teşekkürler cevap için 😌

Siyah-beyaz

Şuanda pro choice sipariş verdim birde vet's plus taurinli Multi vitamin aldım .Tavuklu mamalar çok tüy döküyor demişlerdi kuzu ettli mama gelecek şimdi inşallah faydasını görürüm teşekkürler cevap için 😌

Siyah-beyaz

Evde balık et tavuk piştiği zaman tuz atmadan oğluma mutlaka veriyorum bayıla baylila yiyor bebeğim

tyguler

Tüy dökümüne balıklı mamar daha iyi geliyormuş aslında

Bu arada prochoice uzun süreli kullanımda pek önerilmiyor.

deniznergis

güzel kaliteli mamalar verin yeterli tüy dökülmesinin önüne geçemezsiniz zaten aşırı vitaminler verip karacigerini yormayın patili dostunuzun .

Bseee07

Mamadan dolayıda olabilir ama genellikle de bakım yapınca yani yıkayıncada şampuan etkisi olabilir bu tarz şeylerle karşılaşabilirsiniz ama herkes de diyor zaten mamadan da olabilir

ruthiees

büyük ihtimal mamasındandır çünkü friskies iyi bir mama değil ama pro choice sipariş etmişsiniz fakat uzun vadede kullanabileceğiniz bir mama değil maalesef. eğer mamaya yeterince bütçe ayırabiliyorsanız nd ya da bozita (iskandinav somonlu) olanı deneyebilirsiniz. bütçeniz kısıtlı ise felicia almanızı öneririm. ayrıca tavuklu her mama kedilerde tüy dökümüne sebep olmuyor tavuk haşlayıp veriyormuşsunuz bence mamadandır çünkü friskiesde tavuk olduğunu düşünmüyorum bile

beyzathemoc

eldiven çok yüzeysek kalıyor maalesef fürminatör en iyisi eldivenle her gün tarayın çıkan tüyleri elinizi ıslatıp alın fürminatörle de haftada 2 falan tarayın minimuma iner