Royal Canin Kedi Mamas Nasıl ?

Miinnosh

Merhaba arkadaşlar
Ben önce N&D mamasını almak istedim ama Farmina mamalar eski kalitede değilmiş ve ishal yapıyormuş diye duydum o yüzden vazgeçtim
Royal Canin nasıl ? Kötü mü gerçekten?

26 CEVAP

Valla benim kedim çok asilzade olduğu için çok zor mama seçtim ona.Ne tavuk ne et ne balık ne yaş mama hiçbir şeyi ağzına sürmez.Eskiden nd narlı tavuklu yiyodu sonra tavuk zararlıymış kedilerin cildine ondan nd kuzuluya geçtim.Gayet memnundum kerataya baya yaramıştı yani kilo felan almıştı ama sonra ondanda bıktı.Orijen aldım acana aldım matisse hepsini aldım yemedi bitek bu royal canin saviour gurme diye bi maması var onu yiyor.Bence içerik olarak nd den felan aşağıda ama mecburen bundan alıyorum ama şu ana kadar bir zararını görmedim.Keşke yesede prensesime en iyi mamaları alsam ama yemiyor eşşek.

melist35

her mama her kediye yaramaz. veteriner de hangi marka ile anlaşmalı ise o markayı över, diğer markaları kötüler. benim british kedilerimi acana ve nd ile besledim fakat tahılsız olduğu için ağır geldi. aylarca düzelmeyen kalitesiz bir tüy yapısı ve yoğun tüy dökümü ile uğraştım. bikaç haftadır royal canin skin hair mama veriyorum ve kısa sürede ciddi bir değişim oldu. şuan dünyanın en iyi maması bu mama bana göre, çünkü kedilerime yarıyor. annemin evindeki sokak kedimize de orta segment mamalar yaramıyor, nd veriyorum. 1 haftada yumuşacık oldu tüyleri. kötü yan etkisi de olmadı. deneyerek görmeniz lazım kısaca. genelleme yapacak olursak orta segment mamalar içinde bence en iyisi proplan (%20 de olsa et var ve vitamin değerleri iyi), royal caninden bi tık daha iyi. bi üst segment dersek orijen veya acanadır, onlar da n&d den bi tık daha iyi

Miinnosh

HayvanDostu1234
Hmm tavuk mu zararlı? Nasıl yani? Doğada kendi guçleri de öyle küçük hayvanlara yetiyor diye tavuk en iyisiymiş duydum
Doğru değil belki de

Miinnosh

@Palyaco
Evet doğru
Bozita da iyiymiş
Acana da mı kullandınız?

Miinnosh

@Palyaco
Evet doğru
Bozita da iyiymiş
Acana da mı kullandınız?

Miinnosh

@melist35
Evet doğru haklısınız
Alıp denemek lazım işte

Miinnosh
Bende eskiden bilmiyodum ama bana veteriner söyledi tüy felan dökmelerine neden oluyomuş ve ciltleri için zararlıymış.Bize kuzu etli sığırlı balıklı yada biftekli mama almamızı önerdi ama işte kedilerde en çok tavukluyu seviyor.

ben şuan kullanıyorum çok memnunum öneririm

Buketbayraktar

Rc ucuz mamalarla aynı içeriğe sahip diyebilirim. Yani pahalı ve iyi mama izlenimi vermeye çalışıyorlar marka olarak. Ben brit care kullanıyorum çok memnunum

Insan

Royal canşn kısaca şöyle:
İçinde gerçek et bulunmayan, içeriği bile düzgün yazılmayan kediler yiyor diye sahiplerinin kediye iyi geldiğini sandıran ve parayı hak etmeyen bir mama.
🙂

ilkbalecem

orijen, acana, n&d, brit care oneriyorum royal canın in aromasi cok guzel kediler o aromaya bayilir ancak başta onerdigim mamalar kadar sağlıklı degil