Royal Canin Kedi Mamas Nasıl ?

Miinnosh

Merhaba arkadaşlar
Ben önce N&D mamasını almak istedim ama Farmina mamalar eski kalitede değilmiş ve ishal yapıyormuş diye duydum o yüzden vazgeçtim
Royal Canin nasıl ? Kötü mü gerçekten?

26 CEVAP

schembri2

Tr bulabileceğiniz en iyisi acananın abisi Orijendir. Acana Nd ile aynı denebilir. Kalite arıyorsanız bence Orijen tektir.

tyguler

Gerçekten kötü

gultenbulut

Bizim veterinerimiz bebeklik döneminde özellikle royal canin önerdi. Pahalı olması dışında hiç kötü yorum okumadım. Neden kötü olduğunu düşünüyorsunuz?

Miinnosh

@gultenbulut
Birkaç sitede kedilerin ölümüne sebep olmuş diye şikayet var
Farmina mamaları da ishal yapıyormuş diyorlar
Sadece Bozita ve Sanabelle gibi mamalar hakkında kötü yorum yok galiba
Ama onlar da harika sayılmaz
İyice kafam karışmış
Farklı yorumlar var, biri Royal Canin çok kötü derken diğeri harika diyor...
Karmaşık bu mama konusu gerçekten...

Parasını haketmiyor. özetle bu.

gultenbulut

evet çok seçenek var bu da karışıklık yaratıyor. Bence bu konuda veterinere güvenmek gerekli.

schembri2

Veterinerlerin çoğu ticari bakıyor, bizzat birçok veterinerden duyduğumu söylüyorum "acana orijen pahalı, satamayız, proplan hills rc ucuz" özetle kar marjı yüksek, kesinlikl3 fiyatının maması değiller, aynı içerikte daha uygun olanlar var. Yada aynı paraya daha kaliteli olanlar var.

shoto

Royal Canine ishal yaptı vs açısından değil içerik bakımında kötü deniyor.İçi tahıl dolu.

Palyaco

Royal canin kötü olduğu için deyil içi tamamen tahildan oluşuyor onun yerine bozita veya Prima cat kullanın okadar mama denedim ki artık sadece bozita kullaniyorum

Miinnosh

@schembri2
Evet doğru haklısınız
Çok araştırdım ve yorumlardan öğrendim ki en iyisi Acana olabilir
Pahalı evet ama parayı düşünemem şimdilik sadece iyi bir mama bulmak istiyorum

ruthiees

royal canin pahalı ve parasını hak etmiyor verebilirsiniz ama değerinin çok üstünde olduğundan insanlar sevmiyorlar bencede çok pahalı ben bozita kullanıyorum memnunum

ruthiees

royal canin pahalı ve parasını hak etmiyor verebilirsiniz ama değerinin çok üstünde olduğundan insanlar sevmiyorlar bencede çok pahalı ben bozita kullanıyorum memnunum

tyguler

@gultenbulut
Cidden hiç bir kere içeriģini açıp okudunuz mu

Kitten royal canin İçerik
Taurin
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Karaciğeri
Mısır Unu
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Eti
Mısır
Pancar Küspesi
Balık Yağı
Frukto-Oligo-Sakkaritler
Bitkisel Lifler
L-Lizin
Vitaminler.
Pirinç
Kümes Hayvanları Yağı
Mineraller
İz Elementler
Yumurta Tozu
Bitkisel Yağ
Maya
Mısır Glüteni
Dl-Metiyonin

İçeriklerde mısır, mısır gluteni, pancar küspesi var (yani şeker). Kümes hayvanları eti var ama oranı belli değil. Yani bu %4 et ile %40 et arasında çok fark var. Siz %4 ete o kadar para veriyor olabilirsiniz.
Hâlâ kimse royal canin çok güzel diye de savunmasın lütfen

blue_hpood

bütçeniz yüksekse schesir öneririm, sabahları kuru mama akşamları yaş mamayla besleyebilirsiniz. araştırdım ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. eğer dilerseniz siz de evde kendiniz yapabilirsiniz. diş bakımı yaptığınız sürece yaş mamayla beslemenizi tavsiye ederim.

Miinnosh

blue_hpood
Ne güzel ya
Schesirin kuru maması da varmış bilmiyordum
O zaman o da İyi olmalı
Acana, Bozita, Schesir
Bunları denemem lazım
Arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiim gerçekten