Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Mayaoscar

Merhaba 6 aylik disi kedim 3 gundur cok garip davraniyor. Acı acı bağırıyor, kafasini her yere surtuyor, yerde yuvarlaniyor ve poposunu yukari kaldiriyor. Sanirim kızgınlık çağına girdi. Ama sürekli miyavliyor. Bu gün birqz iyi gibi pek yapmadi. Ama ben üzülüyorum onun bu haline surekli agliyor acaba cani mi yaniyor????
Disi kedisi bu donemden gecen cevap verebilir mi lutfen.?

2 CEVAP

patili

Dişi kediler öyle giriyorlar kızgınlığa. 1 hafta 10 gün kadar sürebiliyor. Süre kediden kediye değişiyor. Acı çekmiyor ama çekiyomış gibi davranıyorlar. üzülmeyin. çiftleşmesi için çok erken. kısırlaştırmak için de öyle. 2si içinde 1 yaşını doldurmasını bekleyin.

ozgeankara

evet yaşını doldurmasını beklemenizde fayda var. ama benimki çok sık kızgınlığa giriyordu dayanamayıp 1 defa hormon hapı vermiştim 2 aya yakın idare etti. veterinerinize hapı sorup belki verebilirsiniz çünkü cidden geceleri falan hiç uyutmuyorlar zorlanırsınız yaşı dolana kadar.