Kristallenme Geçiren Kedime Mama Tavsiyesi

Holtzmann

Başlıktan da belli olduğu üzere Proplan mama sayesinde kristallenme geçiren kedime kısır mama tavsiyesi lazım.
Royal Canin ve Advance arasında kaldım tavsiyeleriniz neler?

15 CEVAP

TATA4242

Her iki mamaninda sindirim oranı düşük çünkü karbonhidrat miktarı fazla,proteini yüksek Mısır,pirinç veya buğday gibi ürünleri ve yan ürünlerini içeren mamalar kullanmayın.SU Tüketimini arttırın ve özellikle bir kaç yere su koyun ve su Şelalesi alın.Kedinize hekim önerisi haricinde hiç bir takviye ürünü kullanmayın.

Maumau

Çok geçmiş olsun. Haftada 1-2 kere ıslak mama vermek gerekiyor sanırım bunlar cok su içen canlılar değil.

Gastronom

Proplan kısır kedi mamasını mi kullaniyorsunuz

Palyaco

Happy cat mincas kullanın idrar yolları olan mamadir tamamen kurtulur veterinerler in tavsiyesi

Holtzmann

Kristallenme sırasında Proplan kullanıyorduk olaydan sonra hemen değiştik zaten. Şu an ND kullanıyoruz, bitmek üzere.

Gulruh

Ayrı bir konu olarak kristallenme neden oluyormuş biliyormusunuz çünkü bizde proplan kullanıyoruz neye göre acaba

Gulruh

Peki kedi maltı bunu engelleyebilirmi?

TATA4242

Hayır en basit çözümü şudur.

Sselin1

Tam olarak proplan sebepli demek dogru olmaz baska bir kuru mama ile de bu sorunu yasayablrdiniz. Hastaligin sebebi genel olarak yeterli sivi alınmaması. Yani kuru mama agirlikli beslerseniz ayni sorunu tekrar yaşama ihtimaliniz yuksek. Bol su icmesini ve hergun temiz icerikli yas mama yemesini saglayin. Ve kuru mamayi dusuk proteinli tercih edin. Bozita olabilir. Yag orani dusuk olmasin bunun yerine kedinizin hareketli olmasını sağlayın.

schembri2

Magnezyum oranı düşük mama tercih edin 0.1 max olmalı diye biliyorum.

Maumau

Proplan kısır kedi maması mı kullandınız?

Holtzmann

evet Proplan'ın kısır kedi mamasını kullandığımız zaman bu problem başladı. Şuan kullanmıyoruz zaten.

Maumau

Peki proplandan önce kullandığınız mama markanız neydi acaba

Holtzmann

Bir dönem Felicia kullanmıştık.

Holtzmann

KONU DIŞI Arkadaşlar yavru kedime yuva arıyorum sitede ilan da verdik profilimden ulaşabilirsiniz, paylaşırsanız sevinirim..