Haftada Kaç Kutu Yaş Mama

tyguler

Anket

Yarım paket
(1 oy)
1 paket
(27 oy)
2 paket
(13 oy)
3 veya daha fazlası (kaç tane olduğunu yorumlara yazarsaniz iyi olur
(2 oy)
Toplam (43 oy)

Kedim kisır erkek.
Yaş mama vereceğim düzenli olarak hem bu onun hir ihtiyacı hem seviyor hem de ileride sorun olmaması için vereceğim
Haftada kaç paket 85 gr.lik yaş mama versem yeterli olur??

25 CEVAP

ruthiees

haftada bir defa fln verebilirsiniz nadiren iki

golsahyildirim

Kedinizin sindirim durumuna göre de miktarını belirleyebilirsiniz, ben art arda iki gün yaş mama verince kakası hemen cıvıklaşıyor, o yüzden haftada iki kere veriyorum🐱 Felix seviyor demişsiniz doğrudur benim kedim de çok seviyordu, ama haftada bir de verseniz düzenli olarak zararlı besin vermiş olacaksınız. Bir önceki yorumumda da dediğim gibi sağlıklı ve uygun fiyatlı yaş mamalar da mevcut🐱

Superisi814

@babacukoktay hay ömrunuze bereket 🙏Bu tarifi ilk kez duydum.Deneyecegim.
Patili canimizla saglikli mutlu omürler dilerim 🐾🐱🙃

suledoruk

Bu arada evet ben her gün veriyorum ama benim kedim ne kadar yese de kilo problemi yaşamıyoruz yapısı gereği minyon ama her gün verilmesi belki bi başka kedide kilo problemi yapar beslenmede genel bi miktar yok maalesef kedinizin yapısına göre karar vericek olan sizsiniz. Zararlı olan sadece kuru mamayla beslemek ve bu nasıl savunulabiliyor bilmiyorum. Diş problemlerini önlemek adına düzenli bakım yapıldığı sürece yaş mamayla beslemenin kötü bir etkisi yok. Kuru mama asıl uzun vadede zarar vericek olan. Günde bir öğünü yaş mamaya ayırın ama miktarı kedinize göre siz belirleyin mesela ben bir paket veriyorum günde ama kedimin kilosu fazla olsaydı yarım paket verirdim buna veterinerimizle birlikte karar verdik. Genel bir yargı daha var yaş mamalar ishal yapar kuru mamadan soğumasına sebep olur muhabbeti de genel bir durum değil bunu da ortaya atamazsınız arkadaşlar sizin yazdıklarınıza göre gider biri kedisini yanlış besler vebaline girersiniz lütfen araştırmadıysanız kafanıza göre yorum yapmayın

Ysmnalmc

Ben fazla verdiğim zaman ishal oluyor direkt yoksa sevdiği bi şey olduğu için daha sık vermek isterdim

tyguler

@Babuccuoktay33 glas sos nasıl yapılıyor anlatabilir misinizm

tyguler

Inernete yazınca soğanlı domatesli kemikli bir sos tarifi çıkıyor ama soğan kedilere zararlı değilmi

tyguler

2 haftada 1 çok az değil mi

tyguler

@blue_hpood
ben felicia yaş mama sipariş edeceğim, soru olarak sorduģumda içeriği iyi denmişti dün yada önceki gün sormuştum.

Felix falan da seviyor maalesef. Haftada 1 veya 2 haftada 1 ondan vereceğim arada bir vermekten sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ödül gibi yani biz de arada bir cips falan yiyoruz, onun gibi düşünüyorum.

Ben 1 paket yaş mamayı bölerek veriyorum 1 paketi 2ye 3e falan bölüyorum oğle yemegı olarak veriyorum.
Yani 1 paketi 2-3 günde yiyor.

Sizce iyi bir beslenme şekli olur mu böyle

tyguler

Gördüm o açiklamanızı da niye ic organları tehdit etsin ki orayi anlayamadım