7 Aylık Kedime Kitten Yaş Mama Vermiyorum Zararı Olur Mu?

Policlal

Kedime her gün veya 2 günde bir yaş mama veriyorum. Hem diş çıkarma döneminde kuru mamasını bitiremiyor dişleri eksik hem de hassas ve kilosu iyi olması gereken bir yavru. Her gün dişlerini fırçalıyorum. Nutri feline, naturea ve schesir yaş mamalarını veriyorum. Ama artık kitten değil yetişkin veriyorum. Bugünde gimcat balıklı aldım bundan. İlk defa yedi ve çok sevdi. Sizce artık yetişkin yese arada kitten versem olur mu? Kitten mama seçenekleri çok az çünkü

7 CEVAP

1907mf

Kaç aylık acaba kediniz belirtmemissiniz ama sürekli yas mama vermeyi veterinerler önermiyor hem yetişin ve yavru kedilerin alması gereken vitaminler proteinler vs. Farklı bu yüzden kitten kullanılması gerekiyor bence.

beyzathemoc

çok sık vermediğiniz sürece problem olmaz

beyzathemoc

az da olsa farklılık var her gün verince kitteb vermeniz daha iyi ve kedinizin dişlerini günde 2 kere temizleyin lütfen

Pretty

2 günde bir vermek yerine haftada 2 veya 1 kere vermeniz daha doğru olur.

Policlal

Belirttim aslında 7 aylık yazdım. Veterinerimiz her gün yemesinde bir sakınca görmedi galiba kittendan devam etmem daha iyi olacak. Aslında içeriğine baktığımda bir farklılık görmüyorum

Policlal

Tamamdır günde 2’ye geçerim teşekkürler

Buketbayraktar

Kullandığınız kuru mama yavru için ve içeriği kaliteli bir mama ise yaş mamayı yetişkin vermenizde Bi sakınca yok. Ben yaş mamayı farklı çeşitlerde aldığım için yavru da alıyorum yetişkin de şuan 11 aylık ama uzun süredir bu şekilde yapıyorum.