Kedim Ve Corona Olan Birisi Aynı Odada Kalabilir Mi?

sedaclk93

kedim salonda duruyor daha çok. geceleri orda uyuyor. zaten evimiz 2+1. eşimin corona şüphesi var. eşim salonda bir iki gün belli olana kadar salonda uyuyum diyor. kedime birşey olur mu ki ya da hastalığı taşır mı? kedimin tuvaleti maması hep orda. yoksa herşeyi yatak odasına mı ve antreye mi alsam.

9 CEVAP

Masa28

Benimde en çık merak ettiğim şey bu üç kedim var hem eşim hem kendim pozitifiz kedileri ayıramadık malesef o yüzden kedilerime bisey olur mu diye aynı tedirginliği yaşıyorum

aseacr

Ben 2 ay önce kedimle birlikte 20 gün hiç evden çıkamadan atlattım. Çok şükür bir şey olmadı ona. Evim 1+1 olduğu için ayrı durma gibi bir durumumuz da olamadı. Ama hastalığın nasıl geçtiğine bağlı da olabilir. Benimki hafifti

pisicikimm

Eşinizden kedinize covid geçer mi tam bilmiyorum ancak eşiniz kediniz ile temas halinde bulunduktan sonra siz de kedinizle temas ederseniz size corona bulaşabilir. Kedi binevi aracı olur.

Oqrenerde06

İnsanda ki corona virüs hayvana geçmez....

gayelise

Kediler bu virüsü zaten vücudunda barındırıyor bir hastalık olarak gecirmezler şöyle olabilir eşiniz kedilere dokunduğunda veya kediler eşinizle bir temasta bulunduğunda esinizdeki virüs kedilerin üzerinde durur hasta olmayan biri kediye dokundugunda o virüs ona da bulaşır yani hayvanlar bu durumda taşıyıcı oluyor

deniznergis

evet bulaşır covid olan birisi evcil hayvanlarıyla arasına mesafe konulmalı ,son yapılan araştırmalar kovid 19 virüsünün insanlardan evcil hayvanlara bulaştıgı bilimsel olrak kanıtlanmış kedilerin bünyesi antikor üretmeye başlamış .

Masa28

O bilimsel araştırmaları okudunuz mu hangi makale veya araştırma olduğunu öğrenebilir miyim bende bi okumak isterim

deniznergis

ntv.com .tr adresinden okuyup ögrenebilirsin

deniznergis

hastalıga ilk çıktıgı zamanlar yakalandım covid 19 virüsüne , biraz agır olarak atlattım fakat hasta'iken kedim bana çok düşkün oldu ben yatarken saatlerce gelip kafamı yalıyordu gece uyurken. covid oldugumu hastalıgın 10 gününde ögrendim aslında grip sanmıştım ama covid olmuşum 3 gün aradan sonra kedim ateşlendi kusma ateş halsizlik oldu veterinere götürdüm 7 gün antibiyotik tedavisi gördü veteriner teşhis koyamadı durumuna 5 gün çok beter olmuştu kuzum, ama neydi ne degildi halen çözmüş degilim..