Kısır Yavru Kediye , Kısır Mama Mi Yavru Mama Mi?

syuhel

Soruyu sordum önceden ama düzgün sormamisim tekrardan soruyorum .
5.5 aylik bir kedi sahiplendim . Kedi kısır . Sahibide kısır kedi mamasi veriyormus . Ama şimdi yavru olunca bilemedim . 2 3 ay daha yavru mama mi vermeliyim . Yoksa sahibi gibi kısır mama mi vermeliyim?

8 CEVAP

ruthiees

veterinere sorun bence

kim_possible

ahiret sorusu gibi bir soru olmuş. ben olsam ikisini karıştırırdım galiba.

BademSeker

Bence yavru kedi maması verilmeli. En azından 10 aylık olana kadar.

Buketbayraktar

Şimdi şöyle öncelikle gelişimi için yavru mama ile devam edin ama ölçülü ve kontrollü verib günlük miktarı aşmasın. 9 10 aya kadar devam edin. Ama bu süre içerisinde çok hızlı bir kilo artışı olursa diyet yani kısır mamaya geçiş yapın. Veterinere sorarak ek vitamin vs kullanabilirsiniz o durumda. Kısır mamadan yeterli vitamin alamayacağı durumda

syuhel

@kim_possible sanırım veterinere sormak en doğrusu olacak

syuhel

6 7 veterinere sordum hepsi farkli şeyler dedi . Yarın kendi veterinerime soracagim . O ne derse onu yapacağım artık

kim_possible

ayrıca erken kısırlaştırılmamış mı?

syuhel

@kim_possible Dişi kediler için bu dönem altı yedi ay arasında değişse de bu işlem üç aylıktan itibaren güvenle yapılabilir. yazıyor . Bilmiyorum sahibi kisirlaştirmis