Kedim Sürekli Isırıyor Ve Tırmalıyor

Herkese selam bir buçuk ay önce kadar sokaktan kedi sahiplenmistim ilk başlar korktuğu için tırmalıyor falan sanıyordum şu an aşırı alıştı ellerimin üstü tırnak izi ile dolu geçen kucağımda dururken birden yüzümü çirmaladi 5 dakika önce kadar da kucağımda dururken birden burnumu ısırdı sağolsun tek burnum kalmıştı iz olmayan yer artık orada da var ne yapmam gerek yardımcı olun lütfen yoksa bırakmak zorunda kalıcam aşırı canım yanıyor lütfen yardımcı olun

9 CEVAP

pablopicasso

Erkek kedilerin kıskanma huyu olduğunu yeni öğreniyorum. Bu yüzden mi ?? Şimdi her şey daha nerleşti.

BerkeB

Bir veterinere danışmanızı öneririm sakinleştirici gibi bir şey kullanılabilir. Mamasına vs. katabilirsiniz.

blue_hpood

doğrusu, benimki de aynıydı. o yüzden birkaç şeyi netleştirmeniz lazım. sevmediği bir durum mu var, yoksa yapısı mı böyle? anlamanız gerek. mesela bizim ev çok kalabalıktı, strese giriyordu. şu an tek kalan bir arkadaşım sahiplendi, hâlâ canavar ama saldırmıyor:)

Birden severken ısırıyor hiç belli olmuyor çok iyiyken birden dönüp tırmalıyor ellerimin üstünde full izleri kaldı ne yapacağımı bilemedim alıştım geri bırakmaya da kıyamıyorum :(

Gogomi

Bizimde aynı 5.5 aylık valla artık bıraktık düzelmiyor çünkü büyüyünce düzelir diye düşünüyorum

Dilara07

Bizim kedinin de ısırma tırmalama huyu hiç bitmedi ama Allah’tan yüze saldırmıyor ç. Yani burnunun dibine yüzümü götürsem asla ısırma tırmalama yapmaz ama ele, kola illa yapacak.

deniznergis

kısırlaştırana kadar çekicez sanırım dün gece uyurken burnumu ve kaşımı ısırdı kan içerisinde uyandım şu an korkuyorum yatarken yanıma gelince .erkek oldugu için kıskanıyormuş saldırması ondan diyor veteriner

Erkek ise ve kısır değilse sebep budur .

İnşallah düzelir daha demin de kucağımda duruyordu birden koluma yapıştı sağolsun akşam akşam yine canımı acıttı