2 Aylık Yavru Kedime Mama

Ada1

Mama ve ek gıda olarak ne vermeliyim? Süt tozu ile destek.vermeli miyim? Nd arcana ya da daha uygun iyi içerikli mama tavsiyelerinizi ,ek.gida tavsiyelerinizi alabilir miyim

7 CEVAP

Salihaylmz

2 aylığı geçmemişse yaş mama ve kuru mama karıştırarak vermeye başlayabilirsiniz dişleri iyi durumdaysa.
2 aylığı geçmişse zaten kuru mamayı sade yiyebilir.
Ilk başlarda iyi beslenmesi için yaş mama önerisi: gimcat kitten,nd kitten,nutri kitten püre halinde oluyorlar gayet güzeller. Nd acana haricinde britcare içerik olarak güzel daha uygun.Ek gıda olarak ev yapımı yoğurdu sulandirip verebilirsiniz 3 kaşık falan. Tavuk haşlayabilirsiniz tavuk suyu verebilirsiniz balık haşlayabilirsiniz (kılçıklarını ayıklayınız guzelce sonra çatalla da ezebilirsiniz )

cakilgunes5

Gimcat in yavru kedi vitamin tabletleri var 18 tl olmasi lazim bu sitete de var süt tozu verebilirsiniz
tavuk, ciger , dana kuzu eti falan da verebilverebilirsiniz bu dönemde shesir nd gibi iyi bir yas mama seçin

Insan

Mama olarak bozita deneyebilirsiniz

BademSeker

Hills Kitten'ı ezip Purina gourmet yaş mama ile karistirarak yavas yavas kuru mamaya gecebilirsiniz. Aşamalı olarak kuru mamayı artirirsiniz. Hills kitten fiziksel gelisimi icin harika mamadir.

mihriii

Hillsin fiyatını hakettiğini düşünmüyorum acana ve nd daha iyi olur bence purina gourmet de kötü %4 et ve şeker içeriyor.Gimcat kitten tabslerin içinde de şeker varmış.Gimcat kitten paste kullanıp memnun kalmıştım ben ama veterinerinize sorun mutlaka vitamin falan kullanmadan önce.

blue_hpood

evde kendiniz hazırlayabilirseniz çok iyi olur. eğer bütçeniz yetiyorsa schesir çok iyidir.

Ada1

Teşekkür ederim cevabınız için 🙏