8 Aylık Kısır Sarman Erkek Kedi Maması

drumess

Merhabalar, 8 aylık civarında yeni sahiplendiğimiz ve yeni kısırlaştırılan sarman erkek kedimiz için mama önerisi arıyorum.
bütçe olarak tüm önerilere açığım, fakat orijen, nd gibi markaların protein oranlarının çok yüksek olması sebebiyle evde yaşayan kısır kedilere çok uygun olmadığını ve sorunlar yaşanabildiğini duydum. Onun dışında proplan, hills gibi markalar da önerilmiş fakat karışık yorumlar vardı, emin olamadım.

7 CEVAP

Superisi814

Bozita , Brit care , unique , golosi, felicia..
Artik ekonominize göre seçiniz.
Kisir kedilerin vücut su alimi cok önemlidir.Ev yapimi yaş mama ile su alimini yeterli düzene çikartmak konusunda ozenli olunuz.

Insan

Bozita nın kısır mamalraı var deneyebilirsiniz

tyguler

Acana nın indoor kısır maması var inceleyebilirsiniz ben hiç kullanmadım ama güzel olabilir acana sonuçta

blue_hpood

evde yaparsanız çok daha iyi olur. dil bakımını aksatmadığınız sürece yaş mama öneririm. örn. schesir

blue_hpood

yanlış yazmışım özür dilerim, diş bakımı olacaktı. en iyi mama evde hazırladığınız mama olur:)

Ben de bozita diyorum. Ancak ben nd kullanıyorum onu da belirteyim

drumess

hızlı cevaplar için herkese çok teşekkürler, henüz çok tecrübeli olmadığım için aklımda tam oturmayan konular var.

bu aşırı protein oranından dolayı böbrek sorunları oluşabiliyor sanırım ? nd veya diğer protein miktarı yüksek ve tahılsız seçenekleri kullanıp sorun yaşa(ma)yan var mı mesela ? kediye veya farklı durumlara göre değişebilen bir durum mu? veya bu mamaları aldığımızda kediyi daha çok mu koşturup oynatmalıyız? bu tarz yaklaşımlarla bahsi geçen sorunların önüne geçilebilir diyebiliyor muyuz?
şundan dolayı soruyorum, cevaplarda bozita ağırlıkta gelmiş fakat nd, acana, orijen gibi markaların ve içeriklerinin çok daha iyi olduğu söyleniyor çoğu yerde, ben de en iyi tercihi yapmak istiyorum malumunuz.

diğer bir konu da yavru vs kısır beslenmesi hakkında:
kısır mama tercihimizi kararlaştırana kadar şimdilik nd kitten tavuk/nar tahılsız ile devam ediyoruz, bazı yerlerde 1 yaşına kadar kitten devam edebilir sonrasında kısıra geçilebilir denmiş, ama diğer yandan direk kısıra geçilebilir diyenler de mevcut.

ilk konuya dönersek, minik şu an nd yediği ve sevdiği için aynı mamanın kısır versiyonuna devam etmek seçeneğine biraz daha yakın gibiyim ama halen emin değilim..