Kedimin Ateşi Var !!!

Kubranazlii

Eve kalıcı olarak sahiplendirmek üzere kedi getirdim 1.5 yaşındaki kedim onlarla baya oynadı şimdi ateşi var patileri yanıyor neden olabilir yarın veterinere götürücem ama şuan ne yapmalıyım çok endişeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz !!

19 CEVAP

Reyyanhan

Normal kontrol e bi götür baksinlar tabi. Fayda var

patili

patilerini ve karnını serin suyla silin sık sık. bir kedi sahibi böyle idare etmişti vete gidene kadar. düşürmüştü biraz ateşini. şırınga var mı evde? sık sık su içirmen lazım. şırıngaya çek suyu o şırınganın içine de 1 - 2 damla elma sirkesi kat. ateşinin düşmesine çok yardım eder. sirke kediler için çok faydalı bir mikrop kırıcı, ateş düşürücü.

patili

ara ara ayeşleniyorsa kedi vücudundaki virüsler mutasyona uğrama aşamasında olabiliyor. vücut onlarla savaşırken ateş yükseliyor. eğer mutasyona uğrarsalarsa fib fiv dediğimiz geri dönüşümolmayan hastalıklar ortaya çıkıyor. size tavsiyem sık sık su vermeniz extra olarak ağzına. su taze ve serin olsun. içine 1er damla sirkeyle yavaş yavaş agzına sıkın enjektörden.(ucundaki iğneyi çıkartıp tabi ki)
bir de bağışıklık çöktüğünde ateşlenme görülür. mutlaka bahışıklıgını kuvvetlendiren bu 2 ürünü alın. biri gimcat multivitamin, diğeri veda phytomins (bunu yalnızca veterinerden temin edebilirsiniz)
hergün düzenli kullanırsanız bagışıklıgı kuvvetlenir ve virüsler mutasyona uğrayamazlar.
eğer veda ürününe her türlü çabanıza rağmen ulaşamadıysanız, bio pet active L-Lysine tabletlerini alın. 25 tl gibi birşey. internette de satılıyor. bagışıklık için lysine çok önemli bir aminoasit. bir de Natur Vitta C vitamini alın. saf c vitaminini düzenli kullanıpta uzun yaşamayan bir kedi yok.

meminkoroglu

Dolven şuruptan verebilirsiniz zararı yok 1 ml hemen geçirir